Gülperi Yeliz Kim? Daha Önce Oynadığı Diziler Yaşı Sevgilisi

Yazar: Emre Gülperi

Show TV ekranlarının dram ve aşk türünde dizisi cuma akşamları yayın hayatına devam ediyor. Gülperi dizisine Yeni giren karakterler izleyicinin ilgi odağı oldu. bunlardan en önemlisi ise diziyi 18. bölümde dahil olan Yeliz karakteri oldu. Peki gülperi dizisi yeliz kim gülperi dizisi yelizim gerçek adı ne gülperi dizisi Yeliz hangi dizilerde rol aldı gülperi dizisinin Yeliz’in sevgilisi var mı gibi SoruLar gülperi dizisini izleyenlerin merak konusu oldu.

Gülperi dizisine yeni giren yeliz karakterinin gerçek adı İlay tiryakidir.İlay tiryaki 1987 yılında Ankara’da dünyaya gelmiş güzelliği ve uzun boylu doğu ile dikkatleri üzerine çeken yetenekli bir oyuncudur. İlay tiryaki Hacettepe Üniversitesi’nde devlet konservatuvarını bitirmiş daha sonra tiyatro bölümünü de okuyan öğrenci 2010 yılında okulunu bitirmiştir.

yetenekli oyuncu gülperi dizisine dahil olmadan önce bir çok dizide rol almış ve kendini oldukça sevdirmiştir. İlay tiryaki daha önce oynadığı dizileri sıralayacak olursak ilk olarak bizim de bizim evin halleri dizisinde dilara karakterine hayat veren oyuncu daha sonra unutma beni dizisinde tuğçe deniz Yıldızı dizisinde Gizem umuda kelepçe vurulmaz dizisini dedi sergilediği performansla izleyicilerin ilgi odağı olmayı başardı.

İlay tiryaki deniz Yıldızı dizisi ile büyük kitlelere kendini göstermiş dizide Sarp’ın kız kardeşi rolü ne hayat vererek gizem karakterini canlandırmıştır.umuda kelepçe vurulmaz dizisi nde de İzleyicilerin merak ettiği oyuncular arasına girmiş umuda kelepçe vurulmaz dizisi ilk başladığı günler izlenme oranları yüksek tut olsada daha sonra reytinglerde istediğini elde edemeyince yayın hayatını bitirmiştir.

Sema Ergenekon Eylem canpolatın kaleminden çıkan senaryo ile ekranlara gelen Gülperi dizisi nurgül yeşilçay timuçin esen tarık paputçuoğlu ece Sükan burak takak Erkan Bektaş gibi oyunculara şimdi ise İlay tiryaki dahil olmuştur.

Bir çok dizide kendini gösteren İlay tiryaki şimdi de gülperi dizisinde yeliz karakterini canlandıracak gülperi dizisi yeriz karakteri hakkındaki bilgiler geldikçe konumuz güncellenecektir. Gülperi dizisi yeliz karakteriyle ilgili merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

 

Etiketler: Gülperi Yeliz kim gülperi Yeliz oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL