Günay Karacaoğlu (Hayati ve Diğerleri Şükran) Kimdir?

Günay Karacaoğlu (Hayati ve Diğerleri Şükran) Kimdir?

Yazar: Emre Hayati ve Diğerleri

Kanal D ekranlarında Pazar akşamları yayınlanacak olan dizi Hayati ve Diğerleri tüm heyecanı ile beklenirken, Bahtiyar Ölmez, Nerdesin Birader gibi Star ve Fox Tv’nin ardından 3. yeni komedi dizisi olacak. İlk iki dizinin izlenme oranları pek iç açıcı olmamıştı. Bakalım Hayati ve Diğerleri nasıl bir izlenme yakalayacak. Hayati ve Diğerleri dizisinin başrollerinde önemli ismler yer alırken bu isimlerden bir tanesi de Şükran karakterini canlandıran oyuncu Günay Karacaoğlu’dur. Günay Karacaoğlu kimdir? Tanıyalım..

Hayati ve Diğerleri Şükran ( Günay Karacaoğlu) Kimdir?

1971 yılında Kayseri’de dünyaya gelen oyuncu balık burcudur. Bir ablası ve bir abisi bulunmaktadır. Lise yıllarında okulun tiyatro kolunda aktif olarak yer alan oyuncu Liseler arası Tiyatro Festivalinde en iyi oyuncu ödülüne layık bulundu. Tiyatroya küçük yaşlardan itibaren meyilli olan oyuncu eğitimini 1991 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro bölümünde tammaladı. 1995 yılında Şevket Çoruh ile evlenmiş ve bir çocuk sahibi olmuştur. Sonrasında ise boşanmıştır. 2. evliliğini ise 2008 yılında Cengiz Çağatay ile yapmış 2012 yılında ise boşanmıştır.

Oyuncu ilk dizi deneyimini ise 1994 yılında Perran Kutman ile Erdal Özyağcılar’ın başrolde oynadığı Şehnaz Tango isimli dizide yaşadı. 1999 yılında Kahpe Bizans filminde Anaç Hatun karakterini canlandırdı. Filmde Mehmet Ali Erbil, Demet Şener, Cem Davran, Hande Ataizi, Sümer Tilmaç gibi oyuncular yer alıyordu. 2010 yılında ise Atv ekranlarında yer alan Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin’in rol aldığı Gönülçelen isimli dizide rol aldı. Dizide Gülnaz karakterini canlandırdı. Oyuncu 2013 yılında Avrupa Avrupa dizisinde rol aldı.

Günay Karacaoğlu, 2014 yılında vizyona giren Şevket Çoruh, Emre Kınay ve Bülent Kayabaş’ın rol aldığı İnşaat 2 filminde oynadı. 2014 yılında ise Show Tv ekranlarında yayınlanan dizi Roman Havası’nda rol alan başarılı oyuncu Çakallarla Dans Sıfır Sıkıntı filminde Şevket Çoruh, Gürkan Uygun, İlker Ayrıl ile birlikte rol aldı. Oyuncu 2009 yılında Muhsin Ertuğrul Ödülleri Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü almıştır. Ayrıca SAdri Alışık, Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nden de aynı kategorilerde ödül almıştır.

[pembetext]Hayati ve Diğerleri İkircikli Karakolu Nerede? Tıklayınız![/pembetext]

Günay Karacaoğlu Videosu!

Etiketler: hayati ve diğerleri şükran gerçek adı hayati ve diğerleri şükran kimdir hayati ve diğerleri şükran rol aldığı diziler hayati ve diğerleri şükran sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL