Habertürk’te Paragündem Programında Hadi Özışık Neden Programı Terk Etti!

Habertürk’te Paragündem Programında Hadi Özışık Neden Programı Terk Etti!

Yazar: Emre Dizi Haberleri Gündem Haberleri

30 ocak Perşembe günü Ebru Baki ve Bülent Aydemir’in ev sahipliğinde yayınlanan PAragündem programında konuk Hadi Özışık yayını terke etti. Konuşturulmadığı ve sürekli eleştirildiği yönünde iddialar ile yayını terk eden Hadi Özışık bir anda üke gündemine oturdu. Hadi Özışık neden programı terk etti?

Hadi Özışık Neden Programı Terk Etti?

Paragündem’in 30 ocak 2020 Perşembe günkü konukları Prof.Dr.Kürşad Zorlu, Hadi Özışık ve Orhan Bursalı idi. Programın gündem maddeleri ise Kızılay’ın Ensar Vakfına verdiği yardım, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kar tatili ve Çin’deki Türklerin Türkiye’ye getirilmesi idi. Tartışmalar çoğunlukla Ensar yardımı ve Ekrem İmamoğlu’nun tatili etrafında şekillendi.

Programın ev sahibi Bülent Aydemir ve konuklardan Orhan Bursalı ile sık sık tartışan Hadi Özışık daha fazla dayanamadı ve programı terk etti. Özellikle Bülent Aydemir ile karşılıklı atışmaları ve azda olsa hakaret içerikli konuşmalar programa damga vurdu. Ayrıntılar yakında, takipte kalın…

Orhan Bursalı ile Hadi Özışık’ın tartıştığı sırada araya giren Bülent Aydemir şunları söyledi; “Burada herkes görüşlerini dile getiriyor. Biz burada tartışıyoruz, farklı düşündüklerimiz de oluyor.Ama kimseyle kavga etmiyoruz. Zaten böyle bir hakkımız yok. Hakkın hukukun üstünlüğünü koruyoruz. Kimse de ben de dahil hakkın hukukun üstünlüğünü çatlak sesiyle asla örtemez örtmez, Habertürk özgürdür. Özgür insanlar da özgür düşüncelerini burada dile getiriyorlar.

Habertürk’te yüksek sesle hakkın hukukun üstünlüğünün örtülmesine izin vermez. Bu bizim yayın ilkelerimizdir. Dolayısıyla her şeyi tartışabiliriz. Gerçekleri burada dile getiriyoruz. Herkes kendi fikrini de söylüyor. Ama biz bilgi odaklı, saha bilgileriyle gerçekleri dile getiriyoruz.Elazığ depreminde dediğim gibi keşke olmasaydı böyle bir deprem ama bundan sonra olmasın diye anlattıklarımız tamamen buna matuftur.”

“Tamamen herhangi siyasi angajmanla ben kendi adıma söyleyeyim. Orada vatandaş beni çevirip ekranda gördü, bana dertlerini anlattılar. Onlarla dertleşmekten keyif aldım, çünkü orası benim memleketim. Ben öncelikli olarak oradaki vatandaşlarımızın duygularının öncelikli olduğunu düşünüyorum. Burada ‘Kim başarılı oldu, kim siyaseten kazandı?’ bizim derdimiz değil, oradaki vatandaşların acılarının dindirilmesi, ihtiyaçlarının karşılanması.

Ve bir daha böyle depremler olmasın diye de ya da can kaybı olmasın diye önlem alınması. Tamamen çizgimiz budur, bunu söylemek istedim. Yüksek sesle biz hakkın, hukukun üstünlüğünün üzerinin örtülmesine Habertürk olarak izin vermiyoruz. Yöneticilerimizin de bu doğrultuda görüş bildirdiklerini biliyorum.”

Bülent Aydemir’in sözlerinden sonra Ebru Baki “lütfen uzatmayalım” diyerek tartışmayı bitirmeye çalıştı. Ancak Hadi Özışık söze girerek şunları söyledi;

“”Biz buraya ayar yemeye gelmiyoruz. Biz burada tartışıyoruz çıkarken de birbirimizin elini sıkıp ayrılıyoruz.Biz ilkeleri de biliriz. Yayıncılığı da adam gibi biliriz. Hiç böyle abuk subuk şeylere de gelmeyiz. Bülent Aydemir’in yapmış olduğu haksız eleştiriyi kabul etmiyorum. Eleştiri de değil saygısızlığı kabul etmiyorum ve kendisini protesto ediyorum.Bu ilkelerini belirlesin, bundan sonraki yayınlarında da başarılar diliyorum. Biz buraya geliyoruz, arkadaş bize ayar çekecek böyle bir şey var mı?” dedi ve stüdyoyu terk etti.

Hadi Özışık kimdir?

1962 Iğdır doğumludur. Gazeteciliğe ilk defa Kars’ta Hüryurt hazetesi ile başlamıştır. 1986 da adliye muhabirliği yapmıştır. Sonrasında ise Günaydın Gazetesi, Meydan Gazetesi, Bugün Gazetesi (Dinç Bilgin), Milliyet Haber Ajansı, Yeni Günaydın Gazetesi, HBB Televizyonu, Kanal 6, Sağduyu Gazetesi, Tercüman Gazetesi (Ilıcak) ve Star Gazetesinde çeşitli birimlerde görev yapmıştır.

İşte Hadi Özışık’ın propramı terkettiği anlar

Etiketler: paragündem hadi özışık neden gitti paragündem hadi özışık neden terketti paragündem hadiözışık kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL