Halka Bolpaşa Şener Kimdir? Aşk ve Mavi’nin İsmet’i!

TRt’nin yeni dizisi Halka’ya yeni oyuncular girmeye devam ediyor. Volkan Kocatürk’ün yönetmenliğinde ekranlara gelen diziye Bolpaşa Şener karakteri dahil oldu. Bolpaşa Şener kimdir, nereden tanıyoruz?

Nazan Kesal, Burak Sergen, Ahmet Mümtaz gibi duayen isimlerin yanı sıra Serkan Çayoğlu, Hande Erçel, Kaan yıldırım ve Hazal Subaşı gibi genç isimleri de buluşturan  Halka dizisi son gaz devam ediyor. Dizinin 3.bölümünde yeni bir karakter giril yapıyor. Karakter ismi Bolpaşa Şener. İlginç bir karakter. Peki kimdir bu Bolpaşa Şener?

Bolpaşa Şener karakterini canlandıran oyuncu Uğur Uzunel’dir. Uzunel en son Aşk ve Mavi dizisinde İsmet Göreçki karakteri ile karşımıza çıkmış ve performansı ile göz doldurmuştu. Uğur Uzunel’i yakından tanıyalım.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk mezunu olan Uğur Uzunel 1988 İzmir doğumludur.  İlk tv deneyimini Ağır roman Yeni Dünya dizisi ile yapmıştır. 180 cm boyunda ve 70 kg ağırlığındadır.

Ağır Roman Yeni Dünya, Kumdan Kale, Ferah Feza, El Yazısı, Evdeki Yabancılar, Şeref Meselesi gibi yapımlarda rol almıştır. Ferah Feza filmi ile ilk başrol deneyimi yaşamış ve bu filmi en iyi film ödülü almıştır. Tiyartolarda gösterdiği performansı bazı eleştirmenler tarafından en iyi performans olarak gösterildi.