Haluk Bilginer’e Emmy Ödülü, Şahsiyet Dizisi Nasıldı?

Haluk Bilginer’e Emmy Ödülü, Şahsiyet Dizisi Nasıldı?

Yazar: Emre Dizi Haberleri Gündem Haberleri

Türkiye’nin önemli isimlerinden birisi olan Haluk Bilginer dünyaca ünlü Emmy ödüllerinde ülkemizi gururlandı. Oyunculuğu ile göz dolduran ve başarısı her kesimce takdir edilen Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisi ile ödül aldı.

Haluk Bilginer Şahsiyet dizisindeki performansı ile en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. Uluslararası Emmy Ödülünü alan oyuncu bizleri de gururlandırdı. Peki oyuncunun rol aldığı Şahsiyet filmi nasıl, konusu ve hikayesi ne, kimler oynadı?

Şahsiyet dizisi 12 bölümden oluşan ve online platformda yayınlanan bir dizidir. Emekli adliye memuru Agah alzaymır hastası olduğunu öğrendiğinde bir anda yıkılır. Ancak bu hastalığı kendine göre avantaja çevirmek ister. Ne de olsa unutacağı için geçmişte kavgalı olduğu insanları tek tek öldürmeye başlar. Şahsiyet dizisi bölüm özetleri kısaca şöyledir;

Emekli adliye memuru Agâh ile cinayet büronun tek kadın polisi Nevra’nın yolları kesişir. Agâh ve Nevra’nın birbirlerine yaklaşması bir tesadüf mü yoksa büyük bir bulmacanın eksik parçası mı? Agâh’ın işlemiş olduğu cinayet, uzun bir cinayetler zincirinin henüz ilk halkasıdır. Kurbanın üzerinde kendi adının yazılı olduğu bir mesaj bulunması, Nevra’yı istifa kararından vazgeçirir.

Çıkmaz sokaklarla dolu bir soruşturmanın içinde kaybolmuş olan Nevra’nın Agâh’la arasındaki önemli bir ortak nokta ortaya çıkacaktır. Nevra ipuçlarının peşinde, cinayetlerle arasında tek bağ olan Kambura’ya gittiğinde uzun zamandır kaçtığı çocukluğuyla yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Agâh’ın işlediği cinayetlerin ipuçları Nevra’yı ve Cinayet Büroyu Kambura’ya sürükler ancak orada öğrenecekleri şeyler kafalarındaki soru işaretlerini silmek yerine arttıracaktır. Agâh işlediği cinayetlere yenilerini eklerken eski dostu Cemil’in karanlık yüzü yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar.

Agâh herkesten sakladığı sırların ortaya çıkmaması için yeni oyunlar kurmaktadır fakat onun bile bilmediği bir şey vardır; değişen şahsiyeti sürpriz cinayetler işlemesine sebep olacaktır. Gizemli “Köpek Öldüren” bir fenomen haline gelirken Agâh planlarında bir değişikliğe gider ve önce en büyük adımı atmaya karar verir.

Nevra artık cinayetlerin sebebini bulduğuna inanmaktadır. Bu yüzden cinayetleri durdurmak için bütün gücüyle Kambura’yı araştırmaya devam eder. Yıllar önce Kambura’da işlenmiş suçun mağdurunu bulduğunu zanneden Nevra aslında yanılmış olduğunu anlar ancak bu suçun izini bırakmaz ve Kambura’daki ipuçlarının üstüne gitmeye devam eder.

Nevra ve Agâh’ın hafızalarıyla verdikleri savaş onları iyiden iyiye zorlamaktadır. Agâh işlediği cinayetlerin detaylarını hatırlayamazken Nevra da geçmişiyle ilgili hafızasına güvenmek zorundadır. Herkes hikayesinde sona yaklaşırken gerçeklerle yüzleşmekten kaçmak imkansız hale gelir. Sürpriz işbirlikleri Agâh ve Nevra’nın hayatında büyük değişikliklere neden olacaktır.

Şahsiyet dizisinde kimler oynadı. Dizinin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar, Şenay Güler, Ayhan Kavas, İbrahim Selim ve Fırat Topkorur gibi isimler yer alıyor.

Etiketler: Emmy ödülü Haluk Bilginer şahsiyet


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL