Hayat Sırları Burak Kimdir? (Ekin Koç)

Hayat Sırları Burak Kimdir? (Ekin Koç)

Yazar: Emre Hayat Sırları

Star Tv ekranlarında Most Production tarafından hazırlanan, başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan, Ekin Koç, Hazar Ergüçlü, Devrim Yakut, Olgun Toker gibi önemli isimlerin yer aldığı dizi Hayat Sırları’nda karakterlerde belli olmaya başladı. Bu karakterlerden bir tanesi de Burak karakteridir. Burak karakterini canlandıran oyuncu Ekin Koç’tur. Ekin Koç’u yakından tanıyalım..

Hayat Sırları Burak ( Ekin Koç) Kimdir?

Aslı adı İsmet Ekin Koç‘tur. 1992 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde dünyaya geldi. Annesi bankacı Şefika Koç, babası Vehbi Koç’tur. Antalya’nın Manavgat ilçesi yerli esnaflarındadır. Kendisi 5 yaşında iken kardeşi Yetkin dünyaya gelmiş bu ismi kendisi vermiştir. Babasının işleri dolayısıyla faklı okullarda eğitim almıştır. Lise yıllarından sonra sıkı bir çalışma ile İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü tamamlamıştır.

 

2011 yılında İstanbul’da Akademi 35 Buçuk Sanat Evinden oyunculuk eğitimleri almıştır. İlk olarak Sana Bir Sır Vereceğim adlı dizide rol alan oyuncu, Benim Adım Gültepe isimli dizide Seyfi karakterini canlandırmıştır. Genç kızların adeta sevgilisi haline gelen Ekin Koç Senden Bana Kalan adlı dizi de rol almıştır. Bu dizi de Özgür karakterini canlandırmış ve büyük bir beğeni toplamıştır. Ekin Koç Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Sultan 1. Ahmet’i canlandırmıştır. 2015 yılında ise Evli ve Öfkeli dizinde rol alırken 2016 yılında sinema filmi olan Ali ve Nino’da oynamıştır.

Hayat Sırları Seher Kimdir? ⇒ Tıklayınız!

Ekin Koç, 1.80 boyunda 73 kg ağırlığındadır. Yengeç burcudur. Kahverengi göz rengine sahip oyuncu siyah saçlıdır. Sevgilisi hakkında 2014 yılı kasım ayında bir kız arkadaşı olduğu biliniyor ama kim olduğu hakkında bilgi yok. Ekin Koç, 2016 yılında 21. Sadri Alışık Ödülleri ” Ayhan Işık Özel Ödülü”nü kazandı. Ekin Koç bir röportajında şunları söylüyor:,

“Yazmak da istiyorum. Belki ileride kendi hikayelerimi yazmaya odaklanabilirim. Şu an sadece oyuncuyum, gelecek ne gösterir bilmiyorum ama hedefimde yazmak da var, çekmek de.. Bu meslekle ilgili her şeyi deşmek, öğrenmek istiyorum. Sette de öyleyimdir. Işığa bakarım, sese bakarım. İşe her türlü hakim olmak gerektiğini düşünüyorum. İlla yönetmen olup çekmeme gerek yok ama o konularda da fikir sahibi olabilmem gerekiyor. Belki ilerde gerçekten kendi işimi yaparım. Kendim yazarım, kendim oynarım, kendim yönetirim. Bilmiyorum.” 

Hayat Sırları Ekin Koç Videosu!

Sizce Ekin Koç bu dizide başarılı mı? Burak karakteri Seher ile uyumlu mu? Bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler: hayat sırları burak gerçek adı hayat sırları burak kimdir hayat sırları burak oynadığı diziler hayat sırları ekin koç


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL