Hayat Sırları İnci (Devrim Yakut) Kimdir?

Hayat Sırları İnci (Devrim Yakut) Kimdir?

Yazar: Emre Hayat Sırları

Star Tv ekranlarında yayınlanması beklenen dizi Hayat Sırları tüm heyecanı ile merak edilirken dizi de ne gibi sırların olduğuda açığa çıkacak. Sırlar açığa çıkmadan önce mutlu bir aile olan Kuzgun ailesi sırlarla beraber dağılmaya başlayacak. Ailenin babası Mustafa bey bu dağılmayı nasıl önleyecek? Tüm bu soruların cevabı merak edilirken dizinin annesi rolünde inci karakterini canlandıran oyuncu Devrim Yakut’un gerçek hayatta nasıl biri olduğu da merak konusu oldu. İsterseniz Devrim Yakut’u bir tanıyalım.

Hayat Sırları İnci ( Devrim Yakut ) Kim?

Devrim Yakut, 1968 yılında Ankara ilinde dünyaya geldi. Tam ismi Seher Devrim Yakut‘tur. Eğitimini Ankara Üniversitesi Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünü bitirerek tamamlamıştır. 1994 -2004 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosunda oyuncu olarak görev aldı. Devrim Yakut kendi yaptığı Adana Tiyatro Atölyesinde çalıştı.

 

2005 yılında ise Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünde oyunculuk dersleri verdi. 2007 yılında ise Ankara Devlet Tiyatrosu müdür yardımcılığı görevini üstlendi. 2007 yılında ise müdür olarak atandı ve 2008 yılına kadar bu görevini üstlendi.  Bahçeşehir Üniversitesinde Yüksek Lisans Programında oyunculuk eğitimleri verdi. Devrim Yakut 2012 yılında kendisi gibi tiyatrocu olan Alper Kut ile evlendi.

Devrim Yakut, 2008-2015 yıllarında Unutma Beni adlı dizi de Nermin karakterini canlandırdı. Keşanlı Ali Destanı dizisinde Rukiye karakterini canlandıran oyuncu, 2012 yılında Annem Uyurken adlı dizi de Nuran karakterini canlandırmıştır. Ben Onu Çok Sevdim’de Naciye Aydan karakterini canlandırdı. 2013 yılında Düğün Dernek isimli sinema filminde Hatice karakterini canlandırmıştır.

Vicdan dizisinde Esma karakterini canlandıran oyuncu, 8 Saniye dizisinde Teyze karakterini canlandırmıştır. Analı Oğullu da Sidar karakterini canlandıran oyuncu, Bana Masal Anlatma’da Selam karakterini canlandırmıştır. Sadece Sen dizisinde Hülya karakterini canlandırmıştır. Yağmur, Çalsın Sazlar, Kardeş Payı, Düğün Dernek 2 gibi projelerde de yer almıştır.

Hayat Sırları Kemal Kimdir? ⇒ Tıklayınız!

Devrim Yakut birçok ödül de almıştır. Sadri Alışık Tiyatro Ödüllerinde Müzikal ya da Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Ankara Sanat Kurumu Övgüye Değer Sanatçı Ödülü, Ankara Sanat Kurumu Yılın Kadın Oyuncu Ödülünü almıştır.

Devrim Yakut Videosu!

Etiketler: hayat sırları devrim yakut hayat sırları inci gerçek adı hayat sırları inci kim hayat sırları inci kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL