Hayat Sırları Melek Kimdir? ( Ayşegül Cengiz Akman)

Hayat Sırları Melek Kimdir? ( Ayşegül Cengiz Akman)

Yazar: Emre Hayat Sırları

Hayat Sırları dizisi Star ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanırken diziye dahil olan oyuncularda belli olmaya başladı. Bu oyunculardan birisi de Melek karakterini canlandıran oyuncu Ayşegül Cengiz Akman’dır. Peki Ayşegül Cengiz Akman kimdir? Kendisi ile ilgili tüm bilgiler yazımızda..

Hayat Sırları Melek Kimdir? ( Ayşegül Cengiz Akman)

1974 yılında Alanya’da doğan oyuncu, 1999 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi, 2004 yılında Aile Hekimi uzmanı oldu.
Tıp eğitimini aldığı dönemde İstanbul Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu’nda (İTFTT) 6 yıl çalıştı ve çeşitli oyunlarda yer aldı. 1995 ve 1999 yıllarında Fransız oyuncu ve yönetmen Amedee Bricolo’nun topluluk ile yaptığı oyunculuk eğitimi çalışmalarına katıldı. Ayşegül Cengiz Akman, topluluğun pek çok projesinde oyuncu olarak yer alan Akman 1999 yılında Soytarılar Okulu adlı çocuk oyununu yönetti. 


Şahika Tekand’ın kurduğu Studio Oyuncuları’nda 2004-2006 yılları arasında oyunculuk ve sanat eğitimi aldı. 2006 yılında Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği ‘Evridike’nin Çığlılığı’ adlı oyunda reji asistanı ve oyuncu olarak çalıştı. 2008 yılında Studio Oyuncuları Genç Projeler kapsamında Beckett’in ‘Not I-Ben Değil’ adlı oyununu yeniden yazarak ‘No I- Hayır Ben’ ismiyle sahneledi.

Hayat Sırları Zafer Kimdir? Tıklayınız!

Ayşegül Cengiz Akman, 2012 yılında Şahika Tekand’ın İstanbul Şehir Tiyatrolarında sahnelediği Beckett’in ‘Play-Oyun’ adlı oyununda reji asistanı olarak çalıştı. Tiyatro çalışmalarına Studio Oyuncuları’nda devam etmektedir. Oyuncu Öyle Bir Geçer Zaman ki, Merhamet, Aşkın Kanunu, Analar ve Anneler, İkimizin Yerine, İçimizdeki Fırtına gibi projelerde oynamıştır.

Ayşegül Cengiz Akman Videosu!

Etiketler: hayat sırları melek gerçek adı hayat sırları melek kimdir hayat sırları melek oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL