Hayat Sırları Mustafa Kim? (Ahmet Mümtaz Taylan)

Hayat Sırları Mustafa Kim? (Ahmet Mümtaz Taylan)

Yazar: Emre Hayat Sırları

Star Tv ekranlarında yayınlanacak dizi Hayat Sırları büyük bir merakla beklenirken dizinin başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan, Devrim Yakut, Hazal Ergüçlü, Ekin Koç gibi önemli isimler yer alıyor. Dizi de bir mahallede küçük bir lokantası olan Mustafa Bey ve ailesinin içten samimi halleri yer alırken büyük sırların ortaya çıkması ile değişen hayat hikayeleri de anlatılacak. Burak ve Seher’in aşkı ise dillere destan bir aşk olacak.

“Uzun ömürlü oyunculuk yapacağım ben. Şimdi de neredeyse 60 yaşında bir karakteri oynuyorum. Zaten Yıpranmış biriyim. Yadırgamıyorlar. Üzerime bu roller yapışacak diye korkmam. Üzerine bir şey yapışmayan bir aktör ismi söylesene bana. Uzaya füze uçurmuyoruz sonuçta. O kadar mühim değil yaptığımız iş. Çok fazla şişirilecek bir şey yok.”

Ahmet Mümtaz Taylan, bir röportajında işinden bu şekilde bahsetiyor. Ahmet Mümtaz Taylan dizi de Mustafa karakterini canlandırıyor. Eşi ve çocukları için çabalayan bir aile reisidir. Ahmet Mümtaz Taylan kimdir? İsterseniz onu bir tanıyalım.

Hayat Sırları Mustafa (Ahmet Mümtaz Taylan) Kimdir?

1965 yılı Ankara doğumlu oyuncu, Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdi. Sonrasında eğitimine devam eden oyuncu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü Oyunculuk alanından mezun oldu. 1989-1993 yıllarında Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda çalıştı. Bu yıllardan sonra Almanya’da çalışan oyuncu bir çok önemli projenin sahibi Yücel Erten ile çalışma fırsatı buldu.

 

Devlet Tiyatroları DETİS’te 18 yıl boyunca çeşitli görevlerde çalıştı. Sonrasında istifa etti. Ankara Üniversitesi Dil- Tarih Tiyatro Bölümünde eğitmenlik yaptı. Birçok internet sitesine yazı yazdı. Son olarak Hürriyet’te yazılar yazmaktadır. 1999 yılında evlendi ve bir kızı oldu. 2007 yılında tekrar evlenen oyuncu 2012 yılında boşandı.

Son olarak 2016 yılında Hayat Şarkısı isimli dizi de rol aldı. 2000 yılında Yılan Hikayesi, 2002 Zeybek Ateşi, 2005 yılında Çapkın, Ezo Gelin, Başımın Belası, Kötü Yol, Çırağan Baskını, Güzel Köylü gibi dizilerde rol aldı. İsmet Küntay En İyi Yönetmen Ödülü sahibi olan oyuncu, Adana Altın Koza’da En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Hayat Sırları Oyuncu Kadrosu? ⇒ Tıklayınız!

Ahmet Mümtaz Taylan verdiği röportajda trafikte çok sinirlendiğini, şeker hastalığının bu sinirinde etkili olabileceğini, 16 yıldır bu sıkıntıyı çektiğini söyledi. Sezen Aksu ile de arkadaşlık dışında bir ilişkisinin olmadığını söyledi.

Ahmet Mümtaz Taylan Video!

Etiketler: hayat sırları ahmet mümtaz taylan hayat sırları mustafa gerçek adı hayat sırları mustafa kimdir hayat sırları mustafa oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL