Hayat Tamircisi Hasan Kızıl Kimdir, Nereli, Ne İş Yapıyor?

Hayat Tamircisi Hasan Kızıl Kimdir, Nereli, Ne İş Yapıyor?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Dijital Sanatlar Yapım Evi’nin hazırladığı Hayat Tamircisi sunucusu ve fikir babası Hasan Kızıl seyirciler tarafından merak edildi ve Hayat Tamircisi Hasan Kızıl kimdir, Hasan Kızıl ne iş yapar gibi sorularda sosyal medyada sorulmaya başlandı. Sizler için yeni program Hayat Tamircisi sunucusu Hasan Kızıl’ı araştırdık.

Kanal D ekranlarında yeni ve farklı bir program başlıyor. Can dostlarımız olan hayvanların bedensel ve ruhsal sorunlarını çözmek için büyük uğraşlar veren Hasan Kızıl yeni bir program ile ekranlara geliyor. Program formatı Hasan Kızıl’ın hayallerine öncülük ediyor.. Hayvan dostlarımızın acılarını dindirmeyi kendisine hedef edinen Hasan Kızıl programda da bu amacını sürdürüyor. Üstelik bu uğurda yalnız  da değil.

Veteriner hekim Esra Şenol, Hasan Kızıl’a programa eşlik ediyor. Hasan Kızıl kendi imkanlarıyla 500 den fazla engelli hayvanın yaşamlarına dokunmayı başarmış. Şimdi bunu bir program vasıtasıyla nasıl yaptığını ve neler yapılması gerektiğini bizlere göstermeye çalışacak.

9 Nisan Perşembe saat 21.45’de başlayacak olan programda Hasan Kızıl’ın hikayeleri ekranlara gelecek. Hayvanları iyileştirirken neler yaptığı, yaşadığı zorluklar tüm detaylarıyla ekranlara yansırken veteriner hekim Esra Şenol da Hasan’ın en önemli yardımcısı olacak. Peki Hasan Kızıl kimdir, yakından tanıyalım.

Hayat Tamircisi Hasan Kızıl kimdir?

22 Haziran 1995 Mardin doğumludur. Lise yıllarındayken başladığı mucitlik işlerinde askeriye için ısıtmalı bot ve görme engelliler için de navigasyonlu baston yapmış. Ancak o dönemde yalnız kalmış, destek bulamamış. Liseyi bırakıp dışarıdan okumuş. Üniversite sınavına girmeye niyetlenmiş ancak tam 2 sefer  sınavı kaçırmış. Bir seferinde kediyi kliniğe götürmüş ve sınava geç kalmış. Diğerinde ise bir köpeği kliniğe götürmüş ve kayıtları kaçırmış. Her ne kadar sınavı kaçırmış olsa da iki canın hayatı kurtulduğu için çok mutlu.

Hasan Kızıl Hikayesi Nasıl Başladı?

Hasan Kızıl’ın asıl hikayesi bir küçük kediyle başlar. Bir arabanın motoruna sıkışan küçük bir kedi. Hasan onu kurtarmaya çalışır ancak kedinin sırtı kırılmıştır ve ölür. Hasan Kızıl o anda engelli hayvanlara neler yapabileceği konusunda araştırmalara girer. Yurt dışı kaynaklı yürüteç protez taslaklarıyla karşılaşır. Hemen evde gider ve çok sevdiği arabasını kırar ve küçük bir yürüteç yapar. Daha sonra bu yürüteci arka ayakları yerde sürünen küçük bir kediye takmış ve onu sahiplenmiş. Kedinin mutluluğu, oynaması, onu çok mutlu etmiş. Sonrasında ise kendi imkanlarıyla ne bulduysa yürüteç yapmış.

Ailesi yardım etmiş, finansör bulmuş sonra zamanla tanınmış ve ödüller almaya başlamış. İşte Hasan Kızıl’ın kısaca hayat hikayesi böyle. Kendisine bu güzel faaliyetlerinden ötürü teşekkür eder yeni projesinde başarılar dileriz.

Etiketler: hasan kızıl kimdir hayat tamircisi kimdir


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL