Hayati ve Diğerleri Çaycı Vedat Kimdir? (Bülent Çolak)

Hayati ve Diğerleri Çaycı Vedat Kimdir? (Bülent Çolak)

Yazar: Emre Hayati ve Diğerleri

Kanal D ekranlarında Pazar akşamları ekrana gelen dizi Hayati ve Diğerleri’nde Çaycı Vedat karakterini canlandıran oyuncu Bülent Çoklak‘tır. Dizide Çaycı Vedat getir götür işlerine bakmaktadır. Uzun yıllar karakolda bulunana Vedat bir çok komiser eskitmiştir. Vedat’ın en önemli özelliği ise hiç bir zaman illegal yöntemlere başvurmadan işlerden sıyrılmasını bilmesidir. Dizide Vedat karakterini canlandıran oyuncu Bülent Çolak’ı tanıyalım..

Hayati ve Diğerleri Çaycı Vedat Kimdir? (Bülent Çolak)

Bülen Çolak 1977 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ailesi dedesi zamanında Makedonya’dan göç etmiştir. Bir çok kez konservatuvar sınavlarına girdi ama kazanamadı. Oyuncu olmayı çok arzulayan Çolak Kartal Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuğa başaladı. Ardından Şehir ve Devlet Tiyatrolarında çalıştı. Bülent Çolak senaryo yazarı Sefa Öztürk Çolak ile evlidir.Çiftin bir de Okyanus adında çocukları vardır.

Bülent Çolak 2002 yılından itibaren Semaver Kumpanya Tiyatro Topluluğu’nda görev alırken diğer taraftan dizi ve sinema projelerinde yer almaktadır. 1998 yılında Hoşçakal Yarın adlı sinema filminde Hüseyin İnan karakterini canlandırmıştır. Filmde Berhan Şimşek, Deniz Gezmişi, Mazlum Çimen Yusuf Arslan’ı canlandırdı. Oyuncu asıl tanınmışlığını ise 2010-2011 yılları arsında Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi Geniş Aile dizisinde Ulvi Mısırlıoğlu karakterini canlandırarak yaptı.

Geniş Aile dizisinde Ufuk Özkan, Fırat Tanış, İlker Ayrık ile birlikte rol alan oyuncu Ufuk Özkan’ın da rol aldığı Türk’ün Uzayla İmtihanı dizisinde oynadı. Dizide Sinan Çalışkanoğlu, Özge Ulusoy, Veysel Diker de rol aldı. Oyuncu Hükümet Kadın 2, Sürgün İnek, Analı Oğullu, Kanunsuzlar, Mutlak Adalet, Vay Başıma Gelenler, Geniş Aile Yapıştır, Mutlu Ol Yeter, Öğrenci İşleri gibi projelerde de yer almıştır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar diliyoruz.

Hayati ve Diğerleri Nurten Kimdir? Tıklayınız!

Bülent Çolak Videosu!

Etiketler: hayati ve diğerleri çaycı vedat hayati ve diğerleri vedat kimdir hayati ve diğerleri vedat oynadığı diziler hayati ve diğerleri vedat sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL