Hayati ve Diğerleri Faruk Kimdir? (Cankat Aydos)

Hayati ve Diğerleri Faruk Kimdir? (Cankat Aydos)

Yazar: Emre Hayati ve Diğerleri

Kanal D ekranlarının yeni dizisi Hayati ve Diğerleri’nde rol alacak karakter ve oyuncular da belli oldu. Bu karakterlerden bir taneside Faruk karakteridir. Faruk Vergi Dairesinde çalıştığı dönemde para dolu çantayı otobüste unutmuş ve işten kovulmuştur. Bir akrabasının tavsiyesi üzerine Polis olan Faruk ilk günden çamaşırları sıcak suda yıkadığı için giyememiş ve işe sivil olarak geldiğinden Sürgün Karakolu’na gönderilmiştir. Dizide Faruk karakterini canlandıran oyuncu ise Cankat Aydos‘dur. Cankat Aydos kimdir? Tüm bilgiler yazımızda..

Hayati ve Diğerleri Faruk Kimdir? (Cankat Aydos)

1992 yılında Ankara ilinde dünyaya gelen oyuncu 1.80 boyunda 71 kg ağırlığındadır. Ela gözlere ve koyu kumral saç rengine sahiptir. Yay burcu olan oyuncu, eğitimini Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü bitirmek suretiyle tamamlamıştır. Küçük yaşlarından itibaren spora olan merakı onu 8 yıl profesyonel basketbol oynamaya iterken ailesinin desteği ile oyunculuk ile de ilgilenmiştir.

[pembetext]Hayati ve Diğerleri Filiz Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Oyunculuğa daha Üniversitenin ilk yıllarından itibaren başlayan Aydos, dizi ve sinema teklifleri almış ve değerlendirmiştir. İlk olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi Kayıp’da rol alan oyuncu bu dizide İlker Kaleli, Mete Horozoğlu, Aslı Enver ile birlikte rol almıştır. Oyuncu eğitim görmesi nedeniyle dizilerde bölüm oyunculuğu yapmış ve Maral dizisinde Hazal Kaya, Aras Bulut İynemli ile birlikte rol almıştır.

Aydos’un oyunculuğunun yapı taşlarından birisi olmasını sağlayan proje ise Behzat Ç. dizisi olmuştur. Dizide Erdal Beşikçioğlu, Seda Bakan, Fatih Artman ile birlikte rol almıştır. Oyuncu 2014 yılında Emanet adlı dizide rol almıştır. İlk film projesi ise Karışık Kaset olmuştur. Arkadaşlar İyidir adlı televizyon dizisinde de rol alan oyuncu Bir Deli Sevda dizisinde Kemal karakterini canlandırmıştır. Show Tv ekranlarında oynayan dizide Zafer Algöz ve Erkan Can gibi usta isimlerle çalışma fırsatı bulmuştur. Aydos son olarak Dolu Kadehi Ters Tut adlı sinema filminde rol almıştır.

Cankat Aydos Videosu!

Etiketler: hayati ve diğerleri faruk gerçek adı hayati ve diğerleri faruk kimdir hayati ve diğerleri faruk rol aldığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL