Hayati ve Diğerleri İkircikli Sürgün Karakolu Nerede? İkircikli Karakolu Gerçekte Var mı?

Hayati ve Diğerleri İkircikli Sürgün Karakolu Nerede? İkircikli Karakolu Gerçekte Var mı?

Yazar: Emre Hayati ve Diğerleri

Kanal D ekranlarında 1441 Yapım şirketinin hazırladığı dizi Hayati ve Diğerleri’nin yönetmen koltuğunda Özer Kızıltan oturuyor. Dizinin başrollerinde Celil Nalçakan, Günay Karacaoğlu, Levent Ülgen gibi isimler rol alırken dizi 19 Kasım pazar günü itibariyle her pazar ekranlarda olacak.

Dizide İkircikli Sürgün Karakoluna tayin olan Hayati ile ona her defasında bir gelin bulmaya çalışan ve torun torbaya karışmak isteyen Şükran ile, kısa yoldan zengin olmaya çalışan Danyal’ın başıdan geçen komik olayları anlatıyor. Dizide İkircikli Sürgün Karakolu’da merak konusu oldu. Böyle bir karakol gerçekte var mı? Yazımızda.

Hayati ve Diğerleri İkircikli Sürgün Karakolu Nerede? İkircikli Karakolu Gerçekte Var mı?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. İkircikli karakolu diye bir yer yoktur. Araştırmalarımızda böyle bir isimde ilçeye rastlayamadık. Sadece İkircikli adında bir köy var. Köylerdede polis karakolu olmadığına göre böyle bir yer yok. Dizide İkircikli Karakolu’na Sürgün Karakolu ismide verilmiş. Dizi İstanbul’da ismi bilinmeyen bir semtte çekiliyor. Peki olmayan bir ilçenin ismi dizideki karakola neden verilmiş?

[mavitext] Yeniçeri Ağacı Dizisi merak edilenler burada? Tıklayınız![/mavitext]

Dizide Hayati çalışma hayatında sürgüne gönderiliyor. Bu karakola gönderilen memurların özelliği çalışıp çalışmadığı konusunda ikileme düşüldüğünde gönderilmeleridir. Yani memurların performansları iyi mi kötü mü bu konuda bir kararsızlık olduğunda bu memurlar Sürgün Karakolu’da denilen İkircikli Karakolu’na gönderiliyor.

Araştırmalarımızda İkircikli kelimesinin manasını araştırdık. İkircikli; şüpheli, kararsız, açık olmayan ve karışık anlamlarına geliyor. İşte tam bu noktada bu ismin verilmesi yerinde olmuş. İkircikli manası itibariyle de Bu karakola gönderilen memurların durumunu açıklıyor.

Etiketler: hayati ve diğerleri çekim adresi hayati ve diğerleri ikircikli karakolu nerede hayati ve diğerleri ikircikli ne anlama geliyor. hayati ve diğerleri nerede çekiliyor hayati ve diğerleri sürgün karakolu nerede


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL