Hayati ve Diğerleri Tahsin Kimdir? (Bahtiyar Engin)

Hayati ve Diğerleri Tahsin Kimdir? (Bahtiyar Engin)

Yazar: Emre Hayati ve Diğerleri

Kanal D ekranlarının komedi dizisi Hayati ve Diğerleri tüm heyecanı ile devam ederken dizide Tahsin karakteri merak konusu oldu. Tahsin, ince ruhluğu, saf ve kibarlığı ile kandırılmaya her zaman müsait bir karakterdir. Tahsin’in en yakın arkadaşı ise Danyal’dır. Gözüne kestirdiği hatalı park eden araçların sileceklerini havaya kaldırma dışında başka bir hobisi olmayan Tahsin, Şükran’ın yanına taşınan kardeşi Danyal ile iyi geçinmeye çalışırken bir taraftan da Şükran’ı yakından tanımaya çalışmaktadır. Şükran’a yakınlaşmak için Danyal’ın yaptığı dolaplara göz yuman ve ailenin içine iyice giren Tahsin’in bu tavrı Hayati’nin sinirini bozmaktadır. Dizide Tahsin karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Bahtiyar Ergün’dir. Bahtiyar Ergin kimdir? Tanıyalım.

Hayati ve Diğerleri Tahsin Kimdir? (Bahtiyar Engin)

1965 yılında Ordu’da dünyaya gelen oyuncu lise eğitimini Ordu’da tamamladıktan sonra Üniversite Eğitimi için İstanbul’a gider. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Eğitim Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Tiyatro ile iç içe yaşayan oyuncu öğrencilik yıllarında TRT ekranlarında seslendirme çalışmalarına katılmıştır. 1969 yılında ailesi Almanya’ya taşınınca Almanya’da çocukluğu geçen oyuncu İstanbul’a dönmüş ve burada Savaş Dinçel’in asistanlığını yaptı.

Bahtiyar Ergin 2006 yılında Yıldıray Şahinler, Levent Üzümcü ile birlikte İstanbul Halk Tiyatrosu’nu kurdular.  2006 yılında Cem Yılmaz’ın yönetmenlik ve oyunculuk yaptığı Hokkabaz adlı sinema filminde rol aldı. Dizide Mazhar Alanson, Özlem Tekin, Kemal İnci de rol aldı. 2014 yılında Uğur Polat, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun ile Ulan İstanbul adlı dizide rol aldı. Bahtiyar Ergin 2004 yılında Serap Hamşioğlu ile evlenmiştir.

Bahtiyar Ergin, 2017 yılında Alper Babaoğlu’nun yaptığı Her Şey Mümkün adlı romantik-komedi adlı filmde rol aldı. Filmde Yetkin Dikinciler, Azra Akın ile birlikte rol aldı. Oyuncu 2016 yılında 16. Sadri Alışık Ödülleri, Yılın En Başarılı Müzikal/Komedi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Oyuncunun 15. Afife Jale Tiyatro Ödülleri Yılın En Başarılı Müzikal/Komedi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

[mavitext]Hayati ve Diğerleri Celal Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Bahtiyar Ergin Video!

Etiketler: hayati ve diğerleri tahsin gerçek adı hayati ve diğerleri tahsin kim hayati ve diğerleri tahsin oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL