Hayati ve Diğerleri Üzeyir Kimdir? (Edip Tepeli)

Hayati ve Diğerleri Üzeyir Kimdir? (Edip Tepeli)

Yazar: Emre Hayati ve Diğerleri

Kanal D ekranlarının komedi dizisi Hayati ve Diğerleri Pazar akşamları ekranlara gelmeye hazırlanırken dizide rol alacak karakter ve oyuncularda belli olmaya başladı. Bu karakterlerden bir tanesi de Üzeyir karakteridir. Üzeyir karakterini canlandıran oyuncu Edip Tepeli’dir. Edip Tepeli Kimdir? Tanıyalım.

Hayati ve Diğerleri Üzeyir Kimdir? (Edip Tepeli)

1989 yılında İzmir’de dünyaya gelen oyuncu 180 boyunda 75 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlere kumral saçlara sahip oyuncu Ayşecan Tatari ile evlidir. Oğlak burcu olan oyuncu İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusudur. Oyuncu Küskün Müzikaldeki rolü ile ödüle layık görülmüştür. Yılın En Başarılı Genç Yetenek Adayı ödülüne layık görülmüştür.

Edip Tepeli Huysuz isimli Müzikaldeki rolü ile de Sadri Alışık Ödülleri Müzikal Dalı Yardımcı Erkek Oyuncu Adayı olarak gösterilmiştir. Genç yaşına rağmen yeteneği ile bir çok dalda ödüle layık görülen Edip Tepeli geleceğin en iyi oyuncuları arasında gösterilmektedir. Oyuncu Çocuklar Duymasında rol alan kendisi gibi oyuncu olan Ayşecan ile evlenmiştir. Ayşecan Tatari Çocuklar Duymasın’da Duygu karakterini canlandırıyordu. Oyuncu Sema Şimşek’in de rol aldığı Hayatta Kalma Sanatı filminde rol almıştır.

Edip Tepeli kamera önüne ilk olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan dizi Kurt Seyit ve Şura ile çıkmıştır. Burada Galip karakterini canlandıran oyuncu bir çok otoriter tarafından övgüyle bahsedilmiştir. Oyuncu bu rolünden sonra kısa bir süre ekranlardan uzak kalmayı tercih etmiştir. Ancak tiyatroyu bırakmamış ve tiyatro oyunlarında yer almaya devam etmiştir. Oyuncu bu süreçten sonra 2017 yılında yayınlanan Seni Kimler Aldı dizisinde rol almış ve dizide Sinan karakterini canlandırmıştır. Dizide Yiğit Kirazcı, Duygu Yetiş, Fulya Zenginer gibi yetenekli oyuncularla rol almasına rağmen dizi izlenme oranlarının düşük olması nedeniyle erken final yapmak zorunda kalmıştı.

[pembetext]Hayati ve Diğerleri Açelya Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Edip Tepeli Hayatta Kalma Sanatı Filmi Videosu!

Etiketler: hayati ve diğerleri üzeyir gerçek adı hayati ve diğerleri üzeyir kimdir hayati ve diğerleri üzeyir rol aldığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL