Hercai Dizisi Yaren (İlayda Erkök) Kimdir? Nereden Tanıyoruz!

Hercai Dizisi Yaren (İlayda Erkök) Kimdir? Nereden Tanıyoruz!

Yazar: Emre HERCAİ

Banu Akdeniz’in yapımcılığında Atv ekranlarında gösterilen yeni dizi Hercai’nin genç oyuncuları da ilgi ile takip ediliyor. Bunlardan birisi de dizide Yaren karakterini canlandıran ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran İlayda Erkök. Güzel ve genç oyuncuyu yakından tanıyalım.

Hercai Yaren kim sorusunun cevabını kısaca verelim. Yaren, amca kızı Reyyan ile yakın ilişkisi olan birisidir. Ancak bu ilişki dizinin ilerleyen bölümlerinde düşmanca bir ilişkiye dönüşecektir. Çünkü Yaren amca kızı Reyyan’ın da sevdiği Miran’a aşık olacaktır. Bu aşk dizide ki dengeleri değiştirmeye yetecektir. Performansı ile göz dolduran, Yaren’i canlandıran oyuncu İlayda Erkök kimdir?

Güneşi Beklerken isimli dizi ile oyunculuğa adım atmıştır. İstanbul’da 1993 yılında dünyaya gelen İklada aslen Manisalıdır. Oyunculuk eğitimini İstanbul Üniversitesi Tiyatro bölümünde almış ve 2013 yılında sektöre adım atmıştır. İlk performansını Güneşi Beklerken isimli dizide göstermiştir.

Hercai Dizisi Oyuncu Kadrosu, Kadroda Kimler Var?

İlk dizisinden sonra İngiltere’ye gitmiştir. Burada Royal Conservatoire of Scotland isimli akademide oyunculuk eğitimine devam etmiştir. Ülkeye döndüğünde Tolga Çevik’in asistanı olarak çalışmaya başlamıştır. Sonrasında ise Fox’ta yayınlanan İnadına Aşk isimli dizide Can Yaman ile beraber oynama fırsatı yakalamıştır.

İlayda Erkök’ün oynadığı diziler şu şekildedir; 2013 Güneşi Beklerken, 2015 İnadına Aşk, 2016 Hayatımın Aşkı, 2019 Hercai

Etiketler: hercai ilayda erkök hercai yeren kim


Yorum yaz