Hıçkırık Dizisi Nalan Kimdir? (Sezgi Sena Akay)

Hıçkırık Dizisi Nalan Kimdir? (Sezgi Sena Akay)

Yazar: Emre Hıçkırık

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan günlük dizi Hıçkırık’ın yönetmenlik koltuğunda Fırat Gürsoy otururken, yapımcı koltuğunda ise Sevgi Birsel oturuyor. Kerime Nadir’in romanından uyarlama dizi Hıçkırık evlatlık verildiği evde evin tek kızı Nalan’a aşık olan Kenan’ın hikayesini konu alıyor. Dizi de Kenan rolünü Arda Hacıoğlu üstlenirken, Nalan rolünü ise Sezgi Sena Akay oynayacak. Dizinin diğer oyuncu kadrosunda ise Nusel’i İdiz, Selçuk Özer gibi deneyimli isimler bulunuyor. Dizide Nalan karakterini canlandıran oyuncu Sezgi Sena Akay’ı tanıyalım..

Hıçkırık Dizisi Nalan (Sezgi Sena Akay) Kimdir?

Sezgi Sena Akay, 1992 yılında İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Organizatör Erkan Özerman‘ın podyum dünyasına armağanı olan Akay, son yılların en iyi modellerinden biridir. 1.81 boyunda, 56 kg ağırlığındaki güzel isim, 84-60-88 vücut ölçülerinde bulunuyor. Lise öğretimini Erenköy Lisesi’nde tamamlayan oyuncu, Üniversiteyi Yeditepe Halkla İlişkiler bölümünde tamamladı. Oyuncu Craft oyunculuk atölyesinden oyunculuk eğitimleri aldı. Merve Taşkan’dan da karakter üzerine eğitimler aldı.

Akay mankenlik ve fotomodellik yolunda ilerlemeyi düşündüğünü ve modelliği çok sevdiğini belirtmiştir. Modelliğin kendisini iyi hissettirdiğini söylemiştir. Daha önce Fenerbahçe ve Galatasaray’ın alt yapılarında da oynamıştır. Best Model Of The World adlı güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Oyuncu 2015 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan magazin programı Magazin Postası’nda sunuculuk yapmıştır.

Akay, Oyunculuk alanında da ilerleme kaydetmiş ve oyunculuk eğitimlerinin ardından Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi Zeytin Tepesi‘nde Nevin karakterini canlandırmıştır. Dizide Aslıhan Gürbüz, Tayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan gibi isimler yer alıyor.  Ayrıca 2015 yılında yılında yayınlanan Aşk Acısı dizisinde Melek karakterini canlandırmıştır. Dizide Seçkin Özdemir, Selin Şekerci, Hüseyin Avni Danyal, Erkan Can gibi önemli isimler rol aldı.

[mavitext]Hıçkırık Dizisi Kenan Kimdir? Tanıyalım![/mavitext]

Sezgi Sena Akay Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Sanavber Hatun karakterini canlandırmıştır. Oyuncu bir röportajında; kabak, ayva tatlısı ve aşureyi sevmediğini söylemiştir. Yürümeyi, koşmayı ve platesi seven oyuncu haftada 3-4 gün spor yapıyor. Vücudunun hiçbir yerinde estetik olmadığını söylüyor. Oyuncu ailesi ile birlikte kaldığını da ekliyor. 

Sezgi Sena Akay Aşk Acısı Dizisi Videosu!

Etiketler: hıçkırık dizisi nalan gerçek adı hıçkırık dizisi nalan kimdir hıçkırık dizisi nalan rol aldığı diziler hıçkırık nalan kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL