Hıçkırık Engin Kimdir? (Emre İğdemir)

Hıçkırık Engin Kimdir? (Emre İğdemir)

Yazar: Emre Hıçkırık

Kanal D ekranlarının günlük dizisi Hıçkırık merakla beklenirken dizide karakterler belli olmaya devam ediyor. Dizide En gin karakteri merak konusu oldu. Engin karakterini Emre İğdemir canlandıracak. Peki Emre İğdemir Kimdir? Tanıyalım..

Hıçkırık Engin Kimdir? (Emre İğdemir)

1983 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Oyunculuk alanında çok çalışan yakışıklı oyuncu 178 boyunda ve 75 kg ağırlığındadır. Oyuncunun burcu ise kovadır.

Emre İğdemir bu zamana kadar çok bir projede yer almadı. Ancak Fox Tv ekranlarında yayınlanan dizi Deniz Yıldızı’nda Ozan karakterini canlandırdı. Deniz yıldızı 1287 bölüm ve 7 yıl sürmüştür. Oyuncu Deniz Yıldızı’nda adeta çıraklığını yapmış ve ustalık devresine geçmiştir. Günlük dizilerde uzun süre oynamak her oyuncuya nasip olmuyor. Düşünün 7 sene hep aynı dizi neredeyse aynı kemik kadro. Bu tip projeler çok yorucu ve yıpratıcı olabiliyor. Bunun üstesinden gelen oyuncu her filmde rol alabilir. Deniz Yıldızı dizisinde Cantuğ Turay, Begüm Topçu, Güneş Emir, Koray Erkök, Serhat Nalbantoğlu, Meltem Baytok, Başak Akbay, Tuan Tunalı Yıldırım Şimşek, Nermin Uğur, Çağdaş Serter gibi isimler rol almıştır.

Emre İğdemir, oyunculuk kariyerine Deniz Yıldızı’dan önce rol aldığı Yemin dizisi ile başladı. Dizi uğruna ölüme yürüyecek kadar seven aynı kadına düşkün iki adam. Kırgınlıklarına rağmen aynı adamı bekleyen iki kadın. Giderek daha da şiddetli bir hale bürünen iki aile. Bir yeminin peşinde ayrılıklar, hüzünler ve aşkları anlatıyor. Dizide Tuğba Ünsal, Serhan Yavaş, Zeyno Üstünışık, Yücel Erten, Barış Yalçın, Zeynep Irgat rol alıyor.

[pembetext]Hıçkırık Perihan Kim? Tıklayınız![/pembetext]

Emre İğdemir Deniz YıldızıVideosu!

Etiketler: hıçkırık engin gerçek adı hıçkırık engin kimdir hıçkırık engin rol aldığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL