Hıçkırık Neden Yok? Neden Final Yaptı? Neden Bitti?

Hıçkırık Neden Yok? Neden Final Yaptı? Neden Bitti?

Yazar: Emre Hıçkırık

Kanal D ekranlarının günlük dizisi Hıçkırık’tan sevenlerine kötü haber geldi. Uzun süre ekranlarda olan Hıçkırık 50. bölümü ile final yapıyor. Peki Hıçkırık dizisi neden final yaptı, neden bitti, bundan sonra neden yayınlanmayacak? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Hıçkırık Neden Yok? Neden Final Yaptı? Neden Bitti?

Kanal D ekranlarında Birsel Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Fırat Gürsoy, senaryosunu Nil Fırat’ın yazdığı, müziğini Osman İşmen’in yaptığı, başrolleride Sezgi Sena Akay, Barış Arda Hacıoğlu, Selçuk Özer, Nurseli İdiz, Meltem Pamirtan, Kemal Okan, Emre İğdemir’in rol aldığı dizi Hıçkırık 9 Mart Cuma günü 50. bölümü ile ekranlara veda ediyor. Büyük umutlarla günlük dizi işine giren Kanal D ilk işinde başarıyı elde edemedi. Peki Hıçkırık neden final yaptı?

İlk kez hatırladığımız kadarıyla günlük dizi işine giren Kanal D bu işi Kerime Nadir’in ölümsüz eseri Hıçkırık romanından uyarlama bir dizi ile yapmak istedi. Hıçkırık romanının daha önce bir kaç Yeşilçam’da filmleri çekilmiş ve geniş izleyici kitlesince izlenmişti. Aynı başarıyı dizide yakalayamadı. Bunun nedenleri arasında izleyicilerden gelen yorumları da dikkate almak gerekirse dizinin sonunda ne olacağının bilinmesi gösterildi. İzleyiciler dizinin sonunu bildiklerini ve neden izlemeliyiz dediler.

[mavitext]2018 Final Yapacak Diziler İçin Tıklayınız![/mavitext]

Hıçkırık dizisi biraz daha günlük dizide bir Yeşilçam havası içinde geçiyordu. Bu durum izleyicinin çok hoşuna gitmedi. Çünkü Yeşilçam oyuncuları ve filmlerine aşina olan izleyici Yeşilçam’a benzeyen bir diziyi benimsemedi. Bu bir film olsaydı belki daha çok rağbet görürdü. Aslına bakılırsa dizinin ilk 2 haftada aldığı reytingler ile finale gittiği belliydi ancak Kanal D ilk defa bir diziyi hemen bitirmedi. Daha önce haftalık dizilerden ilk bölümünden sonra yayından kaldırdığı diziler olmuştu. Burada Kanal’D yönetimini tebrik etmek gerekiyor.

Hıçkırık dizisi günlük dizi olduğu için ilk 40-50 bölüm içinde dizinin tutup tutmayacağı belli oluyor. 40. bölümden sonra dizinin 1 reytinge bile ulaşamaması dizinin final yapmasına neden oldu. Hıçkırık’tan bir hafta sonra başlayan Beni Bırakma dizisi şu an 2 reytingi aşmış durumda ve her geçen gün reytinglerini yükseltiyor. Benim düşüncem Hıçkırık’ın gündüz değilde akşam saatleri bir saatte yayınlanmasıydı. Zira akşam yayınlanan tekrar bölümlerinde gündüz aldığı reytinglerden daha iyi bir reyting almıştı. Siz Hıçkırık dizisini izlediyseniz dizinin izlenmemesindeki nedenleri söyleyebilir misiniz? Diziyi izlemeyi bırakmanızın nedeni nedir? Yorumlarınız ile yazımıza katkıda bulunabilirsiniz.

[saritext]2018-2019 Yeni Başlayacak Diziler? Tıklayınız![/saritext]

Hıçkırık 50. Final Bölüm Videosu

Etiketler: hıçkırık 9 mart neden bitti hıçkırık neden final yapıyor hıçkırık neden yayınlanmıyor hıçkırık neden yok


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL