Bizim Hikaye Ayla (Barış’ın Annesi) Kimdir? (Sema Atalay)

Bizim Hikaye Ayla (Barış’ın Annesi) Kimdir? (Sema Atalay)

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Fox Tv ekranlarında perşembe günleri yayınlanan dizi Bizim hikaye tüm hızıyla devam ederken diziye yeni karakterler de dahil olmaya başladı. Bu karakterlerden bir tanesi de Barış’ın annesi rolünde oynayan Ayla‘dır. Dizide Barış’ın annesi karakterini canlandıran oyuncu Sema Atalay’dır. Sema Atalay kimdir? Tanıyalım..

Bizim Hikaye Ayla (Sema Atalay) Kimdir?

Sema Atalay, 1965 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1.68 boyunda 70 kg ağırlığında olan oyuncu, Akrep burcudur. Eğitimini Dil Tarih-Coğrafya Fakültesi Antropoloji bölümünü bitirerek tamamladı. Ses mecmuasının açtığı çocuk yarışmasında birinci oldu. Sihirli Anahtar adlı ajansa bağlı olan oyuncu 39. Antalya Film Festivalinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu seçilmiştir. Bu ödülü Yeşil Işık filmindeki rolü sayesinde kazanmıştır.

Atalay, Solo Peçete, AEG, Luna, Fabuloza gibi reklamlarda oynamıştır. Oyuncu, Mahallenin Muhtarları dizisinde Hostes Pırıl karakterini canlandırmıştır. Günahım Neydi Allahım dizisinde Nilüfer karakterini canlandırmıştır. Sayın Bakanım dizisinde Nihal karakterini canlandırmıştır. Fikrimin İnce Gülü dizisinde Nefise karakterini canladırdı. Kara kutu dizisinde Şükran karakterini canlandıran oyuncu, Hayat Sevince Güzel dizisinde Şefika karakterini canlandırmıştır.

Sema Atalay ayrıca, Kanal Yumuşak G, Harem Suare, Yeşil Işık, Kızım İçin, Eyvah Yaş 35, Bak Şu Köpeğe, Gölgeler, Köpek Oteli gibi sinema filmlerinde yer almıştır. Oyuncu ödül aldığı Yeşil Işık filminde Yeşim karakterini canlandırmıştır. Oyuncu gezmeyi, doğayı ve dalış yapmayı seviyor.

Sema Atalay Videosu!

Etiketler: bizim hikaye ayla gerçek adı bizim hikaye ayla kimdir bizim hikaye barışın annesi kim bizim hikaye sema atalay


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL