İlayda Alişan Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

İlayda Alişan Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Son dönemde Masumiyet dizisinin reytingleri zorlaması ve her zaman reyting birincisi olan Sadakatsiz dizisini tahtından edeceği konuşulması ile hayatımıza bir isim daha girdi; İlayda Alişan. İlayda Alişan’a zaten hepimiz Çukur dizisinden tanıdığız. Ünlü oyuncu Çukur dizisinden ayrıldıktan sonra herhangi bir projede yer alamadı ve kısa süre önce oldukça ünlü oyuncular ile birlikte Masumiyet projesiyle ekranlara geri döndü. İlayda Alişan’ı seven ya da tanımak isteyen kişiler sıklıkla İlayda Alişan kimdir? Kaç yaşında ve nereli?  Sorularını sorar oldu.

Yayınlandığı ilk günden beri çok sevilen ve daha önce rastlanmadık senaryosuyla izleyiciyi kendine bağlamayı başaran Masumiyet dizisi Hülya Avşar, Deniz Çakır ve Mehmet Aslantuğ gibi oldukça ünlü ve profesyonel isimleri kadrosunda barındırıyor. Dizinin başrollerinden biri olan İlayda Alişan, başarılı oyunculuğu ile tüm dikkatleri üstüne çekti. Peki İlayda Alişan Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

İlayda Alişan Hayatı

Ekranların aranan isimlerinden biri haline gelen İlayda Alişan, 26 Şubat 1996 tarihinde İstanbul ilinde dünyaya gelmiştir. Ünlü oyuncu lise eğitimini Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nde tamamlamıştır ve lisen hemen ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Moda Tasarımı eğitimi almıştır. Ayrıca ünlü oyuncu balık burcudur. Ünlü oyuncu, şansının dönmesini babasının arkadaşının kendisini habersiz bir şekilde ajansına kaydetmesine bağlıyor. Bu sayede erken yaşta oyunculuğa başlama şansını yakalamış.

Ünlü oyuncu dizilere adım atmadan önce birçok ünlü markanın reklam filminde rol aldı. İlk rolünü ise 2011 yılında yayınlanan ve yayınlandığı dönem oldukça ses getiren, Çetin Tekindor ve Bülent İnal’ın başrollerini paylaştığı Bir Çocuk Sevdim dizisi ile yaşadı. Burada ki rolü ile çıkışını henüz bir çocuk olduğu için haliyle yaşayamadı. Ünlü oyuncunun ilk çıkışı, Türkiye’nin kült dizilerinden biri olan ve Aras Bulut İynemli’nin başrolünü canlandırdığı “Akşın” karakteri ile yaşadı. “Akşın” karakteri herkes tarafından çok sevildi ve Akşın’ın üzücü ölümü şüphesiz diziyi izleyenler kadar izlemeyenleri de üzdü. Ünlü oyuncu ayrıca Netflix’te yayınlanan ve bir internet dizisi olan Hakan: Muhafız isimli dizide Aylin karakterine de hayat verdi. 2021 yılının başlarında Gain platformunun orijinal dizisi olan Terapist dizisinde ise Özlem karakterini canlandırdı.

Ünlü oyuncu İlayda Alişan, son olarak günümüzde Masumiyet dizisinde “Ela” karakterine hayat vermektedir. Dizide başarılı oyunculuğu herkes tarafından konuşulmaktadır.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL