İlker Kaleli’nin Yeni Dizisi Netflix’te; Serpent Konusu, Oyuncu Kadrosu

İlker Kaleli’nin Yeni Dizisi Netflix’te; Serpent Konusu, Oyuncu Kadrosu

Yazar: Emre Dizi Haberleri

İlker Kaleli, BBC ve Netflix ortak yapımı The Serpent dizisiyle evlerimize konuk olacak. Ünlü oyuncu İlker Kaleli, başrollerini Jenna Coleman, Billy Howle ve Ellie Bamber gibi isimlerin paylaştığı BBC Netflix ortak yapımı The Serpent in kadrosuna dahil oldu.

The Serpent dizisinin konusu gerçek bir hikayeye dayanıyor. 1970’li yıllarda Nepal, Tayland ve Hindistan’da öldürülen 20 genç’in hikayesi dizinin ana konusunu teşkil ederken diğer taraftan bu cinayetlerin baş şüphelisi olarak kayda geçen Charles Sobhraj’ın etkili hikayesi dizide yer alacak.

Dizinin kadrosu ise oldukça güçlü. Alice Englert (Top of the Lake), Mathilde Warnier (The Widow), Gregoire Isvarine (The Inside Game), Sahajak Boonthanakit (Only God Forgives), Fabien Frankel (Last Christmas), Chicha Amatayakul (Girl From Nowhere), Surasak Chaiyaat (Love Destiny), Ruby Ashbourne-Serkis (National Treasure), Armand Rosbak (De Slet van 6 vwo), Ellie de Lange (Keizersvrouwen) ve Amesh Edireweera gibi isimler The Serpent’in kadrosundaki bazı isimler.

Netflix ve BBC ortak yapımı olan The Serpent Mammoth Screen yapımcılığında sanal tvde ekranlara gelecek. The Serpent 8 bölümden oluşacak. Dizinin senaryosu Richard Warlow ve Toby Finlay tarafından yazıldı. Yönetmen koltuğunda ise Tom Shankland ve Hans Herbots oturuyor. Çekimleri Tayland’da yapılacak olan dizi İngiltere ve İrlanda dışında pek çok ülkede gösterilecek.

İlker Kaleli The Serpent dizisinde hangi karakteri canlandıracak?

Burcu Terzioğlu ile aşka yaşayan İlker Kaleli için büyük bir proje olan The Serpent dizisinde kilit bir karakteri canlandıracak. Gerçek hikayenin baş aktörü Charles Sobhraj’ın yakın adamlarından birisi olarak karşımıza çıkacak.

Charles Sobhraj Kimdir?

6 Nisan 1944’te doğmuş olan Charles Sobhraj, 1970’lerde Güneydoğu Asya’nın Hippie Trail’i boyunca başta Beatnik olmak üzere Batılı turistleri avlayan Vietnamlı ve Hint kökenli bir Fransız hırsızı, dolandırıcı ve seri katil. Hippilere yoğun bir nefreti vardı ve cinayetlerinin çoğu bunu yansıtıyordu.

Çeşitli şekillerde ‘Asya’nın önde gelen seri katili’, ‘Yılan’ ve ‘Bikini Katili’ olarak tanımlanan Charles Sobhraj, meşhur bir dolandırıcı, sanatçı, uyuşturucu satıcısı, mücevher hırsızı ve soğukkanlı bir katildi. 1960’lar ve 1970’ler boyunca, sayısız ülkeden yetkilileri kaçıran suçlu ve ölümcül aldatma becerilerine sahip suç ağını ördü. İnsanlarla dost olma becerisine sahip, kurbanları Güneydoğu Asya’da genellikle savunmasız Batılı turistlerdi.

Hapishanenin içinde ve dışında, sonunda onu medyada ün yapan bir risk, manipülasyon ve komplo hayatı yaşadı. Bütün suçlarından asla mahkum edilmeyen Sobhraj’ın, bazıları bu cinayet sayısını 32’ye çıkarırken, bazılarının 20’den fazla cinayet işlediği tahmin edilmektedir. 1976’dan 1997’ye kadar bir cinayetten Hindistan’ın Tihar hapishanesinde yattı. 2004 yılında işlediği çifte cinayet nedeni ile yeniden tutuklandı ve Nepal’in Katmantu bölgesinde yargılandı ve ömür boyu hapis cezası verildi.

Etiketler: İlker kaleli hangi karakter İlker kaleli serpent hangi rolde İlker Kaleli The Serpent konusu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL