IMDb Puanına Göre Gelmiş Geçmiş En Kötü Dizi Çiftleri

IMDb Puanına Göre Gelmiş Geçmiş En Kötü Dizi Çiftleri

Yazar: Emre Dizi Haberleri

IMDb, dünya genelinde tüm izleyicilerin kişisel kanaatleriyle verdiği oylardan oluşan bağımsız bir araştırma sitesi ve dünya genelinde kabul görmüştür. Bu yüzden, IMDb puanları, günümüzde izleyicilerin en fazla rağbet ettiği istatistiklere sahip. Bu internet sitesinde “En İyi Filmler”, “En Kötü Filmler”, “En Absürt Diziler” diye uzayıp giden birçok liste var. Peki hiç IMDb puanına göre gelmiş geçmiş en kötü dizi çiftleri kimler olduğu hakkında bir fikriniz var mı? Muhtemelen daha önce böyle bir liste olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz. Fakat film sektörü çok geniş bir konu seçeneğine sahip ve bu konuların birçoğunda kötü karakterler yer alıyor. Bazı filmlerde bu ise bu kötü karakterler bir çift şeklinde ortaya çıkar. Haliyle etkisi de çifte olabiliyor ve sinema tarihin en kötü çiftleri arasında adını yazdırabiliyorlar. İşte IMDb puanına göre gelmiş geçmiş en kötü dizi çiftleri:

 

Katil Doğanlar (1994)

Natural Born Killers (original title)

Filmi izleyenler için muhtemelen bu listede yer alması sürpriz olmayacaktır. Yıllarca hafızanızdan çıkmayacak, konuların çarpıcı bir şekilde ele alındığı filmde, tamamen ruh hastası bir çiftin ne kadar acımasız olabileceği sizi şaşırtacak. Psikopat seri kati çiftler çocuk avcısı ve aynı zamanda kaçış için her türlü fırsatı değerlendirecek kadar çılgın. Filmin süresi 1 saat 58 dakika, çıkış yılı 1994. Ünlü senarist ve yönetmen Quentin Tarantino’nun az bilinen bir eseri olsa da film izlenmeye değer.

 

Çılgın Romantik (1993) (IMDb 7.9)

True Romance (original title)

Detroitli yalnız bir adam, karşısına çıkan bir tele kıza aşık olur ve onu esir eden adamların elinden kurtararak evlenir. Bu çift aynı zamanda kötü adamlardan uyuşturucu da çalar ve satmak üzere Los Angels’e kaçarlar. Ancak Mob ve adamları ve peşlerindedir ve onları öldürmek ister. Bu çift hayatının en kötü günlerini yaşayacak ve birbirleri için katil olacaklar.

 

Bonnie ve Clyde (1967) (IMDb 7.8)

Bonnie and Clyde (original title)

Ülkemizde 1968 yılında gösterime girmiş bu filmin yönetmeni Arthur Penn, başrol oyuncuları Warren Beatty, Fare Dunaway ve Michael J Pollard’dır. Filmin konusu, Bonnie Parker adında garsonluk yapan ve hayatından nefret eden bir kızın bir adama tanışmasıyla suç batağına girmesini konu ediniyor. Clyde Barrow denen bu adam eski bir dolandırıcıdır ve birlikte olduktan sonra durdurulamaz bir suç makinesine dönüşürler.

 

Sonsuz kaçış (1972) (IMDb 7.4)

The Getaway (original title)

en kötü dizi çiftleri

2 saatlik bir aksiyon ve polisiye filmi olan sonsuz kaçış filmi, 1978 yılında ülkemizde gösterime girmiştir. Film, Kısa süre önce serbest bırakılan bir mahkûm ve sadık karısının yanlış giden bir soygun sonrasındaki kaçışını konu ediniyor. Filmin başrollerinde Steve McQueen, Ali MacGraw, Ben Johnson yer alıyor.

 

Gerçek Yalanlar (1994) (IMDb 7.2)

True Lies (original title)

en kötü dizi çiftleri

Korkusuz, dünyayı dolaşan, teröristlerle savaşan bir gizli ajanın hayatı, karısının kullanılmış bir araba satıcısıyla ilişkisi olduğunu keşfettiğinde, teröristler ABD’ye kaçak nükleer savaş başlıkları sokarken alt üst olur. 1994 yapımı filmin başrolünde usta oyuncu Arnold Schwarzenegger ve Jamie Lee Curtis yer alıyor.

 

Kanlı toprak (1973) (IMDb 7.8)

Badlands (original title)

en kötü dizi çiftleri

Tuhaf bir cinayet çift cinayetlerini konu edinen film, 1997 yılında gösterime girdi. Bu korkunç filmin yönetmenliğini Lana Wachowski, başrollerini Jennifer Tilly, Gina Gershon, Joe Pantoliano üstlenmiştir. Filmin, yaşadığı kasabadan ayrılarak cinayet işleyen sapkın bir çiftin hikayesini konu ediniyor.

 

Gun Crazy (1950) (IMDb 7.6)

en kötü dizi çiftleri

Yarım asırdan daha yaşlı olan bu ilginç filmin konusu, silahlara tutkusu olan iki psikopat gencin yaşattığı vahşet zinciri. Suç ve drama tarzında çekilen bu film, 1950 yapımı ve siyah beyaz olmasına karşın listeye sağlam bir puanla giriş yapmayı başarmıştır.

 

Etiketler: en kötü dizi çiftleri


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL