İnsanlık Suçu Cevher Kimdir? (Melike İpek Yalova) Yaşı, Boyu Kariyeri

İnsanlık Suçu Cevher Kimdir? (Melike İpek Yalova) Yaşı, Boyu Kariyeri

Yazar: Emre İnsanlık Suçu

Kanal D ekranlarında yakın bir zamanda yayınlanacak olan dizi İnsanlık Suçu’nda karakterler ve oyuncular belli olmaya devam ediyor. Dizide kadın başrol oyuncusu için çalışmalar devam ediyordu. Sonunda kadın başrol oyuncusunda anlaşmaya varıldı. Dizide Cevher karakterini canlandıracak olan oyuncu Melike İpek Yalova oldu. Kimi çevrelerce Türkan Şoray’ın gençlik yıllarına benzetilen oyuncu Melike İpek Yalova kimdir? Tanıyalım.

İnsanlık Suçu Cevher Kimdir? (Melike İpek Yalova) Yaşı, Boyu Kariyeri

Melike İpek Yalova, 1984 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 1.58 boyunda 49 kg ağırlığındaki oyuncu eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler’de tamamlamıştır. Oyuncunun babası ise siyaset dünyasından tanınan bir isim Avukat Doç. Doktor, Siyasetçi, Spor Yöneticisi, Akademisyen ve Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’dır. Babasının işinden dolayı bir çok yeri gezme fırsatı da bulan oyuncu mezuniyetinin ardından İtalya Roma’ya gitmiş, orada Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi aldı.

Melike İpek Yalova, oyunculuğa ise bir balıkçıda aldığı teklif ile adım attı. Arkadaşı ile gittiği bir balıkçıda Meral Okay ile tanışan ve Meral Okay’ın Muhteşem Yüzyıl için bir oyuncu arıyoruz deyip kartını bırakması üzerine kartın üzerinde bulunan adrese gidip çekimlere katılmış ve beğenilmiştir. Oyunculuk eğitimleri de alan Melike İpek Yalova Muhteşem Yüzyıl’da Kastilya Prensesi İsabella karakterini canlandırmıştır. Oyuncu bu diziden sonra ise Atv ekranlarında yayınlanan dizi Karadayı’da Ayten karakterini canlandırmıştır. Dizide Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Mahir karakterine aşık olan ve bu aşka karşılık bulamayınca faklı yollarla bu aşkı kalbinden atmaya çalışan bir karakteri canlandırmıştır.

[mavitext]İnsanlık Suçu Gökhan Kimdir? Tıklayınız![/mavitext]

Melike İpek Yalova, Star Tv ekranlarında yayınlanan polisiye film serisi Çember’de rol almıştır. Çember’in beşinci filmi Acı İntikam serisinde rol alan oyuncu dizide kör bir şarkıcı Leyla karakterini canlandırmıştır. Film’in başrollerinde Serhat Kılıç, Pelin Akil Altan, Barış Bağcı ve Anıl Altan yer almıştır. Türkan Şoray’a benzetilmesi ile ilgili olarakta ” birazcık el frenini çek” derler adama sözleri ile dile getiriyor. Oyuncuya yeni projesinden başarılar diliyoruz.

[pembetext]İnsanlık Suçu Nerede Çekiliyor? Tıklayınız![/pembetext]

Melike İpek Yalova Videosu

Etiketler: insanlık suçu cevher boyu insanlık suçu cevher gerçek adı insanlık suçu cevher kim insanlık suçu cevher rol aldığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL