İnsanlık Suçu Emel Kimdir? (Deniz Uğur) Yaşı, Boyu, Sevgilisi

İnsanlık Suçu Emel Kimdir? (Deniz Uğur) Yaşı, Boyu, Sevgilisi

Yazar: Emre İnsanlık Suçu

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan İnsanlık Suçu dizinde rol alacak olan oyuncular ve karakterler de belli olmaya başladı. İnsanlık Suçu dizisinde Emel Gökdemir karakteri ise merak konusu oldu. “Emel Gökdemir, Bursalı tüccar bir ailenin kızı ve Sami’nin eşidir. Oğlu Gökhan’ı fazla şımartan Emel, Mine’yi kendisine benzetmeye çalışmıştır. Bu neden ile kızı ile yaşadığı sürtüşmeler hiç bir zaman bitmez. Ailesinden başka hiç kimseyi gözü görmeyen bencil, bir o kadar da hırslı bir kadındır.” Dizide Emel Gökdemir karakterini ise usta oyuncu Deniz Uğur canlandırmaktadır. Deniz Uğur hakkında tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İnsanlık Suçu Emel Kimdir? (Deniz Uğur) Yaşı, Boyu, Sevgilisi

1971 yılında Ankara’da dünyaya gelen güzel oyuncu 1.67 cm boyunda ve 54 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlere sahip oyuncu terazi burcudur. Çocuk yaşta İstanbul’a taşındılar. Burada ilkokul sonrası Bale eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Deniz Uğur’un babası ünlü opera sanatçısı Mete Uğur’dur. Annesi ise Suna Uğur’dur. Baba tarafından dedesi Yümnü Uğur Mustafa Kemal Atatürk’ün sınıf arkadaşıdır. 1932 yılında Dünya Güzeli seçilen Kerime Halis büyük halasıdır.

Deniz Uğur, Yıldız Kenter’den eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi’ni bitirdikten sonda Kenter Tiyatrosu’nda Görünmeyen Dostlar isimli oyunda Şükran Güngör ve Kadriye Kenter ile başrol oynadı. Sonrasında ise Nevra Serezli ve Cihan Ünal ile birlikte Çetin Ceviz isimli oyunda başrol oynadı. 1997 yılında ise 9. Ankara Film Festivali’nde Bir Erkeğin Anatomisi isimli filmdeki rolü nedeniyle Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Deniz Uğur bir dönem gazetelerde köşe yazarlığı da yaptı. 2001 yılında ise Benim İle Evlenir Misin? isimli dizinin hem senaryosunu yazdı hem de eşi İsmail Hakkı Sunat ile birlikte oynadı. 2006 yılında ise Hayatım Sana Feda isimli dizide Tamer Karadağlı ile birlikte rol aldı. 2011 yılında ise Çağatay Ulusoy, Hazal Kaya’nın rol aldığı Adını Feriha Koydum isimli dizide rol oynadı. Deniz Uğur, 2013 yılında Film Gibi isimli programı sundu. 2013 yılında Umutsuz Ev Kadınlar’ında da rol alan oyuncu 2014 yılında Gulyabani isimli sinema filminde oynamıştır.

Deniz Uğur, 19 yaşında gazeteci Şirzat Bilallar ile evlendi ve 1995 yılında boşandı. 1996 yılında ise tiyatrocu İsmail Hakkı Sunat ile evlendi. 2004 yılında İsmail Hakkı Sunat gürültü yüzünden tartıştığı komşusu tarafından öldürüldü. Bu evliliğinden 1 oğlu oldu. Bir ara Tamer Karadağlı ile birlikte olan oyuncu, sonrasında Reha Muhtar ile 3 yıl kadar birlikte oldu ve ikiz kız çocukları oldu. Deniz Uğur son olarak Orçun Benli ile birliktedir. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

İnsanlık Suçu Deniz Uğur Videosu

Etiketler: insanlık suçu emel boyu insanlık suçu emel gerçek adı insanlık suçu emel kim insanlık suçu emel sevgilsi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL