İnsanlık Suçu Esra Kimdir? (Cansu Dağdelen)

İnsanlık Suçu Esra Kimdir? (Cansu Dağdelen)

Yazar: Emre İnsanlık Suçu

Kanal D ekranlarında yakın zamanda yayınlanacak olan İnsanlık Suçu dizisi merakla beklenirken dizide rol alacak olan oyuncu ve karakterlerde merak konusu oldu. İnsanlık Suçu dizisinde Cemal’in kız kardeşi rolünü oynayacak olan Esra karakterini canlandıran oyuncu ise Cansu Dağdelen oldu. Peki Cansu Dağdelen kimdir? Tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

İnsanlık Suçu Esra Kimdir? (Cansu Dağdelen)

Cansu Dağdelen, 1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1.68 cm boyunda 50 kg ağırlığında olan güzel oyuncu eğitimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Kahverengi gözlere sahip oyuncu oğlak burcudur. Med Yapım Akademi ve Plato Film Okulu’nda oyunculuk eğitimleri alan Cansu Dağdelen, Aslı İslamoğlu Agent& Manegement ajansına bağlıdır. Cansu Dağdelen ilk olarak reklam filmlerinde oynamaya başlamış ve eti çikolata reklamında boy göstermiştir.

Cansu Dağdelen, ilk dizi projesi Kalbim Seni Seçti’de rol almıştır. 2011 yılında yayınlanan dizide Melis karakterini canlandıran oyuncu dizideki sempatik tavırları ile izleyiciden tam not almıştır. Dizi birbirine aşık iki insanın farklı nedenler ile birbirinden ayrı yaşamak zorunda kalması ve iki tane çocuğunun birbirinden habersiz bir şekilde büyümelerini anlatan dizide Ebru Cündübeyoğlu, İdil Fırat, Sermiyan Midyat, Gürbey İleri, Hülya Darcan, Neslihan Atagül, Hazal Filiz Küçükköse gibi isimler yer almıştır. Dizinin yönetmen koltuğunda Hakan Gürtop otururken, senaryosunu Özer Çetinel, Gülsev Karagöz, Gül Abus Semerci yazmıştır.

[saritext]İnsanlık Suçu Cevher Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Cansu Dağdelen ilk projesinden sonra 2012 yılında 2 Yaka Bir İsmail dizisinde Hande karakterini canlandırmıştır. Dizide Erdal Özyağcılar, Meltem Gülenç, Eleni Filini, Rana Cabbar, Gizem Denizci gibi isimler yer almıştır. Oyuncu 2014 yılında ise Kadim Dostum dizisi ile yoluna devam etmiştir. Kadim Dostum dizisinde Şermin karakterini canlandıran oyuncunun dışında Arif Erkin, Erol Aksoy, Tarık Papuçcuoğlu, İlker Aksum ve Metin Yıldız gibi önemli isimler dizide rol almıştır. Cansu Dağdelen son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan ancak 1 bölüm oynayarak önce yazın devam edeceği söylenen sonra ise yayından tamamen kalktığı bildirilen Hayati ve Diğerleri dizisinde Açelya karakterini canlandırmıştır. Oyuncuya yeni projesinde başarılar dileriz.

[mavitext]İnsanlık Suçu Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/mavitext]

İnsanlık Suçu Cansu Dağdelen Videosu

Etiketler: insanlık suçu esra gerçek adı insanlık suçu esra kim insanlık suçu esra oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL