İnsanlık Suçu Selim Kim? (Cankat Aydos) Yaşı, Boyu

İnsanlık Suçu Selim Kim? (Cankat Aydos) Yaşı, Boyu

Yazar: Emre İnsanlık Suçu

Kanal D ekranlarının yeni dizisi İnsanlık Suçu yayınlanacağı günü beklerken dizide rol alcak oyuncularda merak konusu oldu. Dizide Cemal’in Adana’dan gelen yakın arkadaşı Selim karakterini canlandıran oyuncu ise belli oldu. Dizide Selim karakterini canlandıracak olan oyuncu Cankat Aydos oldu. Peki Cankat Aydos kimdir? Tanıyalım.

İnsanlık Suçu Selim Kim? (Cankat Aydos)

Cankat Aydos, 1992 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1.80 boyunda, 70 kg ağırlığındaki oyuncu, koyu kumral saç rengine sahiptir. Ela göz rengine sahip oyuncu Yay burcudur. eğitimini Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde tammalamıştır. Küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa merak saran Cankat Aydos, 8 yıl kadar lisanslı basketbol oynamıştır. Oyuncu Selçuk Üniversitesi’ni kazandığı ilk sene oyunculuk teklifi almış ve oyunculuğa bu dönemde başlamıştır.

Cankat Aydos ilk olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi Kayıp’ta rol almıştır. Dizide Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli, Dolunay Soysert gibi isimler yer almıştır. Oyuncu kariyerine Maral dizisinde oynadığı küçük bir rolle devam etmiştir. Hem öğrencilik hem oyunculuğu aynı anda yapmaya çalışmış ve bunda başarılı olmuştur. Oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Seda Bakan, Fatih Artman, Ege Aydan’ın rol aldığı Behzat Ç. dizisinde oynama şansı yakalamış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Oyuncu için kısa ve uzun rol fark etmez. Bu yüzden 2014 yılında yayınlanan dizi Emanet’te rol almış ve az süreli rolüne rağmen adından söz ettirmiştir.

[pembetext]İnsanlık Suçu Suna Kimdir? Tıklayınız![/pembetext]

Cankat Aydos sadece dizilerde rol almamış sinema filmlerinde de oynamıştır. İlk sinema filmi ise Karışık Kaset olmuştur. Filmde Özge Özpirinçci, Sarp Apak, Bülent Emin Yarar gibi isimlerle birlikte rol almıştır. Oyuncu sinema filminden sonra Show Tv ekranlarında yayınalanan Arkadaşlar İyidir adlı dizide rol almıştır. Show Tv ekranlarında Zafer Algöz, Erkan Can gibi usta isimlerin yer aldığı Bir Deli Sevda dizisinde Kemal karakterini canlandırmıştır. Cankat Aydos son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi Hayati ve Diğerleri’nde Faruk karakterini canlandırmış dizi 1. bölümden sonra ekranlardan kaldırılmıştır. Dizinin bitmesi üzerine İnsanlık Suçu dizisi ile anlaşma yapmıştır. Yeni projesinde başarılar dileriz.

Cankat Aydos Arkadaşlar İyidir Videosu!

Etiketler: insanlık suçu selim gerçek adı insanlık suçu selim kimdir insanlık suçu selim oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL