Instagram, WhatsApp, Facebook Çöktü mü? Instagram, WhatsApp, Facebook neden açılmıyor?

Instagram, WhatsApp, Facebook Çöktü mü? Instagram, WhatsApp, Facebook neden açılmıyor?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

facebook, instagram ve whatsup neden yok, çöktü mü, instagrama girilmiyor, instagram çöktü mü, instagram akışı yenilmiyor 2019, sosyal medya platformlarına ne oldu? İşte detaylı yazımız sizlerle…

Şüphesiz hem dünyada hem de ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformları facebook, instagram ve whatsup olarak bilinmektedir. Bu platformlara dünya çapında her gün milyonlarca kişi girmekte ve etkileşimde bulunmaktadırlar. Peki facebook, instagram ve whatsup açılmazsa ne olur? Bu tarz sorunlar özellikle ülkemizde ara ara yaşanmaktadır. facebook, instagram ve whatsup neden yok, çöktü mü, ulaşılamıyor, akış yenilenmiyor gibi aramalar google da trend olan aramalar olarak karşımıza çıkıyor. Peki instagram, facebook ve whatsup a girilmezse ne yapılabilir, çözümü var mı?

Instagram’a Neden Girilmiyor?

Aslında her şeyin başlangıcı facebook ile başlamakta. Bildiğiniz gibi facebook Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında kurulduğunda sadece bir bölgede hizmet veren bir platformdu. Kısa sürede okul ve bölge çapında büyüyen facebook daha sonra eyalet, ülke ve sonunda dünya çapında hızlı bir yayılma gerçekleştirdi.

Hızla büyüyen facebook beraberinde diğer girişimcilerinde iştahını kabarttı. Haliyle facebook’a rekaip olabilecek birçok sosyal medya platformu da kurulmaya başlandı. Bunlardan instagram, twitter ve whatsup en çok büyüyen ve ünlenen platformlar olarak karşımıza çıktı. Peki facebook ne yaptı?

Bir anda büyüyen ve gelişen bu sosyal medya alanlarını satın alarak kendi bünyesine kattı. Hem kendisini büyüttü hem de rakipleri bu şekilde yok etti. Tabi bu durum birleşen sosyal medya platformlarının eşgüdümlü çalışıp çalışmayacağı sorununu da beraberinde getirdi. Sonuçta her platformun merkezi ve sunucusu farklıydı. Bunların tam bir merkezde toplanması ve hatasız, kesintisiz çalışması öncelikli hedeflerdendi. İşte facebook, instagram, whatsup neden yok, neden çöktü, neden girilmiyor gibi tartışmalar da bu anda başlamış oluyor.

Instagram Çöktü mü, Neden Girilmiyor?

instagram ve whatsapp, bildiğiniz gibi facebook tarafından satın alındı. Satın alma işlemi ilebirlikte farklı platformların birbirleriyle uyumlu bir şekilde çalışması için girişimlerde başlamış oldu. instagram çöktü, instagram çöktü mü, whatsapp çöktü gibi iddialar da bu çalışmaların temelini oluşturuyor.

instagrama giremiyorum diyen bir çok kişi aslında arka planda yapılan çalışmalardan habersiz. instagram coktumu, whatsapp çöktü mü gibi aramalar google da bir hayli meşhur oldular. Artık platrformlara saniyelik de olsa giremeyen pek çok kulanızı hemen instagramda sorun mu var, instagram akış yenilenmiyor 2019 gibi pek çok arama yapmakta.

Whatsup Neden Girilmiyor, Çöktü mü?

Tekrar söyleyelim instagram coktu mü, instagram açılmıyor, whatsapp çalışmıyor gibi açıklamalara çok fazla itibar etmeyiniz. Dünyanın en büyük sosyal medya platformları olan facebook, instagram ve whatsup birleşti ve yapılan entegre çalışmaları gereği sunucularda belli aralıklarla kesilmeler olabiliyor.

instagram son dakika haberleri arasında birleşme haberlerine sıklıkla rastlamış olmalısınız. Şimdi birleşme haberlerine bir yenisi eklendi ve facebook whatsup’ı da satın aldı. whatsapp sorun var söylemlerinin temelinde instagram whatsapp’ın facebook’la birleşmesi temel alınmakta.

Instagram, WhatsApp, Facebook Nasıl Girilir?

Instagram çalışmıyor dendiğinde belli bir süre isntagrama girilmediği yada akışın yenilenmediği veya belli başlı bazı öselliklerin ya kullanılmadığı yada tam anlamıyla kullanılmadığı görülmekte. Eğer bir sosyal medya platformu çökse direk karşınıza “sunucu yanıt vermiyor” uyarısı çıkması gerekmektedir. Böyle bir uyarı çıkmadığı için instagram çöktümü, instagram giremiyorum, son dakika instagram, instagram hata söylemleri de geride kalmakta ve yapılan bazı çalışmalar gereği instagram, facebook ve whatsup’a girilmediği anlaşılmaktadır. Kısa bir süre bekledikten sonra giriş yapılabilmektedir.

Etiketler: instagram açılmıyor instagram akış yenilenmiyor 2019 instagram çalışmıyor instagram çöktü instagram coktu mü instagram coktumu instagram giremiyorum instagrama giremiyorum instagramda sorun mu var whatsapp çalışmıyor whatsapp çöktü whatsapp çöktü mü


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL