Instagram’daki Sorunu Çözmek İçin Yapılması Gerekenler

Yazar: Emre Dizi Haberleri

2019 yılı Mart ayında Instagram hesabını girişlerde büyük bir sorun yaşandı. bazı kullanıcılar ınstagram’a rahatlıkla girebilirken bazı kullanıcılar için alışılagelmiş sosyal medya gezintisi yapılamadı. ınstagram’a neden girilmiyor ınstagram’a girmek için ne yapılmalı ınstagram’daki erişim engeli nasıl aşılamalı?

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram ve Facebook sosyal medya hesapları kullanıcıları tarafından girilemez hesaplarına erişilemez duruma geldi. Dünya genelinde yaşanan bu sorun büyük kitleler tarafından nasıl açılması gerektiği araştırıldı. Türkiye’de de durum aynı iken birçok kullanıcı sıkıntının kaynağını merak etti.

Facebook ve Instagram hesaplarını çöküp çekmediği hakkında bilgi edinmek için arama motorlarından açıklama bekledi. instagramda fotoğraf yükleyemeyen aynı zamanda mesaj göndermenin de sıkıntılı olduğu, hatta birçok kullanıcının anasayfa akışını yenileyemedigi ortaya çıktı.

Bütün bu sıkıntıların yanında Facebook’ta herhangi bir açıklama gelmedi. Fakat bu durumun kısa sürede çözüleceği aşikar.ulaştırma ve altyapı bakan yardımcısı Ömer Fatih sayan dan Facebook ve Instagram hesapları ile ilgili açıklama geldi. Global seviyede sorunlar yaşandığı Türkiye’de bu durumdan kısmen etkilenildiği bildirildi. ulusal siber olaylara müdahale merkezi ekiplerimiz siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip etmektedir ifadesi kullanıldı.

Facebook, Instagram ve WhatsApp hesaplarına giriş problemini çözmek için yapılması gerekenlere gelince şu an biz kullanıcılar olarak elimizden bir şey gelmeyecek ve bu durumun çözümü için sadece bekleyeceğiz. İnşallah hesaplarımız ile ilgili herhangi bir durum söz konusu olmaz.


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL