İstanbullu Gelin Mert Kim? Anıl İlter’in Oynadığı Diziler

Yazar: Emre İstanbullu Gelin

İstanbullu Gelin seyir keyfi veren nadir yapımlardan. Dizide hikaye ilerlerken yeni karakterlerde senaryoya uyumlu bir şekilde diziye dahil oluyor. Mert karakteri de dizinin yeni bölümlerinde ekranlara geldi. Mert kimdir, gerçek adı ne, oynadığı diziler nelerdir? İşte detaylar…

Mert, Dilara’nın partneri olarak diziye giriş yapacak. Dilara, Adem’den dolayı bir türlü yüzü gülmemiştir. Sorunlu ilişkisi devam eden Dilara, Adem’den bulamadığı ilgi ve alakayı Mert’te bulacak ve kalbini ona kaptıracak. Tabi bu gelişme Adem cephesinde dengeleri değiştirecek.

Mert karakterini canlandıran oyuncu Anıl İlter’dir. İlter, 1981 İzmit doğumludur. 2009 yılında İpek İlter ile evlenmiştir. Kocaeli Üniversitesi Spor Akademisi mezunu olan İlter, futbolla ilgilenmiş ve bir dönem profesyonel anlamda futbolla da uğraşmıştır. Daha sonra oyunculuğa ilgi duymuş ve sunuculuk ve oyunculuk alanında eğitim almaya başlamıştır.

Bir çok reklam filminde oynayan oyuncu, kamera alışkanlığı kazandıktan sonra ilk dizi olarak Ece isimli yapımda yer almıştır. 2010 yılında Öyle Bir Geçer Zamanki isimli dizide Sedat karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Kahireli Palas, Kavak Yelleri, Gece Gündüz, Ölümsüz Kahramanlar gibi dizilerden oynamıştır.

Sinem sektöründe de yer alan İlter, Bir Avuç Deniz ve 2015 yılında Köstebekgiller: Perili Orman isimli sinema filmlerinde rol almıştır. Kuşdili oyunculuk merkezinde eğitim alan İlter kendi yapım şirketi olan Absürt Yapım isimli bir de şirket kurmuştur.

Etiketler: İstanbullu gelin anıl İlter İstanbullu Gelin Mert Kim? İstanbullu gelin yeni oyuncu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL