İstanbullu Gelin’den Final Kararı Geldi! Neden Final Yapıyor? Yapımcı Açıkladı!

İstanbullu Gelin’den Final Kararı Geldi! Neden Final Yapıyor? Yapımcı Açıkladı!

Yazar: Emre İstanbullu Gelin

Star tv ekranlarında izleyici ile buluşan İstanbullu Gelin Dizisi Zeynep Günay Tan, Deniz Koloş ‘un yönetmenliği ile ekranlara geldi. Üç sezondur ilgi ile takip edilen İstanbullu Gelin dizisinden final kokuları gelmeye başladı. Önce gün değiştirmek istediler. Fakat İstanbullu Gelin final mi yapıyor? İstanbullu Gelin Neden Erken Final Yapıyor? Neden Bitti? Devam Etsin Diyenler yorum kısmında düşüncelerini paylaşabilir.

Kadrosundaki Özcan Deniz (Faruk Boran), Aslı Enver (Süreyya Boran), İpek Bilgin (Esma Boran), Nihal Yalçın, Kaan Çakır (Okan Korkmaz),Salih Bademci (Fikret Boran), Fırat Tanış (Adem Sezgin), Güven Murat Akpınar (Osman Boran), , Meral Çetinkaya (Ülfet Kavaklı), Neslihan Yeldan (Senem), Pelinsu Pir (Nurgül), Semra Dinçer (Reyhan Sezgin), Eren Balkan (Gülistan), Ahmet Sabri Özmener (Mustafa) Dilara Aksüyek (İpek), Nergis Çorakçı (Kıymet), Özge Borak (Begüm), Neslihan Arslan (Dilara) gibi oyuncuların üstün performanlarını gördük. Dizinin bitmesini istemeyen İstanbullu Gelin izleyicileri İstanbullu Gelin neden erken final yapıyor, neden bitiyor, devam etsin diye düşündü.

İstanbullu Gelin dizisinde izlediğimiz bölümlerde her şey apaçık çorap söküğü gibi çözüldü. Ülfet’in geçmişte yaşadığı tüm acılar bir bir ortaya dökülmesinden sonra her şey değişti. Dizide her şey çok hızlı bir şekilde çözüldü. Adem konağın anahtarını vermesi, özür dilemesi ,ortada neredeyse hiç virüs kalmadı. Konak verildi, ülfetin evinde kalmak zorunda değiller artık.

Adem ile Ülfet artık intikam peşinde olmayacak. Boranlar’ı Konak’ta, eski hayatlarında göredük. Geriye ne kaldı? Tamam dizinin gün değiştirmesi kulislerde konuşuluyordu, tek bir bölümde bütün sorunların çözülmesi açık bir finalin işareti gibi sanki. O yüzden İstanbullu Gelin final mi yapacak, İstanbullu Gelin bitecek mi,  İstanbullu Gelin ne zaman bitecek sorularına yanıt aradık.

Geçtiğimiz bölüm soru işaretleri ile biterken, yeni bölüm Esma Sultan’ın o tadından yenmeyen liseli aşıklar gibi yatakta uzanarak yaptığı telefon konuşması ile başladı. Çünkü o aşkını özlemle hatırlayan ve tüm yaşadıklarının acısını çıkarmaya kararlı bir kadın. Ben yeni sezonun ağır başlayan birkaç bölümünden dolayı eski neşeli halleri özlemiştim. Ailenin bu evlilik mevzusu ile birlikte herkesin kendini aşarak tabularını yıktığı güzel anlar izledik ve izliyoruz. Tüm aile kendince ilkleri yaşıyor.

[kirmizitext]İstanbullu Gelin Güneş Kim? Gerçek Adı Ne ? Oynadığı Diziler[/kirmizitext]

Bir yandan Fikret yine bir kez daha Faruk’tan bir şeyleri saklayarak hataya doğru sürüklendi. Geçen bölümün patlamaya hazır bombalarından biri Güneş ve Sanem’in malum geçmişleri buradan senaristlerin güzel ekmek yiyeceğine eminim. Senaryoda zenginlik oluşuyor. Adem’e gelince, Dilara’nın çocuğunu aldırmadığını öğrendi artık iç dünyasında suların durulacağını ümit etsek de Güneş’e olan merakı ürkütmüyor değil.

Sıkıcı, ayrıca ailesine olan öfkesini bu bebeğin sevgisi hafifletecektir. Adem deyince en çok izlenmek istenen psikolog sahneleridir ki topluma bile ekrandan iyi gelmekte olup terapi havası yaratıyor. Etkisi büyük olanların kendi içlerindeki mücadeleleri ile birlikte sürüklendikleri kız isteme gecesinde bütün buzlar eridi.

Nihayetinde Esma çalınan hayatını Ülfet hanımın elinden alırken yaşadığı gurur ve GariP’in kız isteme gecesinde yaptığı dokunaklı konuşma herkese bir kez daha gerçek aşkı gösterdi. En azından aşka dair tüm parçalar yerine oturdu.  Bölümler ardı ardına geldi ve dizide mesut, mutlu bir birliktelik var. Final yaptı yapacak derken sonunda yapım şirketinden açıklama geldi.

[kirmizitext]İstanbullu Gelin Yaz Kim? Süreyya Ve Faruk’un Kızı Yaz Kimdir?[/kirmizitext]

Her hafta büyük bir sabırsızlıkla beklenen dizi İstanbullu Gelin, 31 Mayıs 2019’da yayınlanacak final bölümüyle ekranlara veda edecek. Dizinin neden erken final yapacağı ise özellikle seyirciler tarafındam merak konusu olmuştu. Yapılan açıklamaya göre diziye yeni ve etkili konular bulunamadı, senaryo tıkandı. Final kararı ile seyircinin kafası iyice karıştı. 3. sezonun 1. bölümünde yayınlanan fragmanda Süreyya ve Faruk’un kızları Yaz büyümüş ve Esma Boran’ı annesi Süreyya’nın öldürdüğünü söylemişti. Peki bu sahneler final bölümüne nasıl yetişecek, seyirci Yaz’ın büyüdüğünü görebilecek mi? Tüm soruların cevapları merakla beklenirken izleyicilerde bir veda telaşı da başladı.

Etiketler: istanbullu gelin bitti mi istanbullu gelin ne zman bitecek istanbullu gelin neden erken final yapıyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL