Jet Sosyete Tonguç (Tony) Kimdir? (Enis Arıkan)

Jet Sosyete Tonguç (Tony) Kimdir? (Enis Arıkan)

Yazar: Emre Jet Sosyete

Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan yeni dizi Jet Sosyete merakla beklenirken dizide rol alacak oyuncular ise ilgiyle takip ediliyor. Bu oyunculardan bir taneside Enis Arıkan oldu. Enis Arıkan dizide Tonguç karakterini canlandıracak. Peki dizide Tonguç karakterini canlandıracak olan Enis Arıkan kimdir? Enis Arıkan ile ilgili tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Jet Sosyete Tonguç (Tony) Kimdir? (Enis Arıkan)

1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu 1.82 boyunda 76 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlere sahip olan oyuncu oğlak burcudur. Eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı’nda tamamlayan oyuncu Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Performans Bölümü mezunudur. Şebnem Bozoklu ve Ezgi Mola sınıf arkadaşıdır. Cips reklamı, Tadelle, Milliyet, Alaturca reklam filmlerinde rol almıştır. Müjdat Gezen Tiyatrosu, DOT Tiyatrosu, Craft Tiyatro’da rol aldı.

Enis Arıkan Atv ekranlarında 2012 yılında yayınlanan Uçurum adlı dizide otistik bir karakteri canlandırdı. Garaj isimli tiyatro oyununda göstermiş olduğu performans ile Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Ezgi Mola ile ilgili yakıştırmalara ise; ” Ezgi Mola ile 15 yıllık arkadaşız, arkadaştan öte kardeşiz!” diyen Enis Arıkan Ezgi Mola’nın kendisi için çok değerli olduğunu söyleyen oyuncu Ezgi Mola’yı kardeşi gibi gördüğünü söylemektedir.

[mavitext]Jet Sosyete Oyuncu Kadrosu İçin Tıklayınız![/mavitext]

Enes Arıkan’ın ilk dizisi Aynalı Tahir’dir. Enis Arıkan dizide Erman karakterini canlandırmıştır. 2007 yılında Genco dizisinde rol alan oyuncu 2008 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde rol almıştır. 2009 yılında Kapadokya Düşleri dizisinde rol alan oyuncu 2010 yılında ise Aşk ve Ceza dizisinde rol almıştır. 2010-2011 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Yerden Yüksek adlı dizide rol alan oyuncu 2012 yılında ise Uçurum isimli dizide rol almıştır. 2014 yılında Cesur Hemşire adlı dizide rol alan oyuncu 2014 yılında Hayat Ağacı, 2016 yılında ise Familya adlı dizide rol almıştır. Oyuncu Enis Arıkan’a yeni projesinde başarılar dileriz.

[saritext]Jet Sosyete İlayda Kimdir? Tıklayınız![/saritext]

Enis Arıkan Ezgi Mola Açıklama Videosu

Etiketler: jet sosyete tonguç gerçek adı jet sosyete tonguç kim jet sosyete tonguç oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL