Kadın Dizisi Enver Kimdir? (Şerif Erol)

Fox Tv ekranlarının sevilen dizisi Kadın’da Hatice’nin eşi rolünü canlandıran oyuncu merak konusu oldu. Enver karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Şerif Erol’dur. Şerif Erol kimdir? Tanıyalım..

Kadın Dizisi Enver Kimdir? (Şerif Erol)

1963 yılında İzmir ilinde dünyaya gelen oyuncu 1,82 boyunda ve 90 kg ağırlığındadır. Terazi burcu olan oyuncu Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. Daha önce Fizik bölümünde okuyan oyuncu bu bölümü yarıda bırakmıştır. Öğretmeninin sizin sınıfta fizikçi olacak kimse yok sözüne inat ile gittiği Fizik bölümünün kendine göre olmadığı kanaatine varmıştır.

Şerif Erol bir süre Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları arasına katılmış sonrasında ise Açık Radyo’da çalışmıştır. Oyuncu tiyatroyu çok sevmiş ve 2008 yılında İstanbul Nişan taşında yer alan  Stüdyo Oyuncuları ve Krek Tiyatrosunda rol almıştır. 2016 yılında Vanya, Sonya, Maşa oyunlarında gösterdiği performansından dolayı Afife Tiyatro Ödüllerinden Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu seçilmiştir.

2005 yılında ilk dizi senaryosu olan Hırsız Polis’i yazmıştır. 2007 yılında Bıçak Sırtı, 2012 yılında Koyu Kırmızı dizilerinin senaryosunu yazmıştır. İlk dizi projesi 2014 yılında Şeref Meselesi olmuş bu dizide Hasan karakterini canlandırmıştır. Sonrasında 2015 yılında Kalbim Egede Kaldı dizisinde rol alan oyuncu 2016 yılında Hangimiz Sevmedik dizisinde Hulusi karakterini canlandırmıştır. Şimdilerde hayat verdiği Enver karakteriyle yediden yetmişe herkesin sevdiği bir isim olmayı başardı. Hiç bir oyunculuk sırıtması hissetmeden mükemmel bir performans sergiliyor.

[pembetext]Kadın Dizisi Şirin Kimdir? tıklayınız![/pembetext]

Şerif Erol Videosu!