Kadın Dizisi İsmail Kimdir, Şirin’in Sevgilisi, Gerçek Adı, Oynadığı Diziler?

Fox’un sevilen dizisi Kadın 4 şubat Salı günü ekranlara gelen final bölümü ile ekran macerasını sonlandırıyor. Dizinin finali byük bir heyecanla beklenirken dizideki yeni karakterler de dikkatlerden kaçmadı. Bunlardan birisi de İsmail karakteri. İsmail kimdir, gerçek adı ne, hangi dizilerde oynadı?

İsmail, Kadın dizisinde Şirin akıl hastanesindeki sevgilisi olarak karşımıza çıkıyor. Performansı ile büyük alkış alan İsmail karakterini canlandıran oyuncu Toprak Can Adıgüzel’dir. Peki Toprak kimdir, hangi dizilerde oynadı?

Toprak Can Adıgüzel daha çok tiyatro oyunlarıyla adını duyurmuş başarılı bir oyuncudur. Yak Bunu ve ‘Benim Adım Feuerbach isimli oyunlarda rol alan Toprak Can Adıgüzel, bu sezon pek çok tiyatro ödüllerinde aday gösterilen isim oldu. Toprak Can Adıgüzel 1992 İzmir doğumludur.

Lise yıllarında merak saldığı tiyatro ve müziği hiç bırakmadı. Liseden sonra oyunculuk eğitimi almak için İstanbul’a geldi. 2013 yılında Aydın Üniversitesinde Drama ve Oyunculuk bölümüne girdi. 2017’de mezun oldu. Mezun olduktan sonra önce Benim Adım Feuerbach oyununda ve sonrasında ise Yak Bunu isimli oyunlarda oynamaya başladı. Kısa sürede performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

blank

Kadın dizisinin finalinde ise Şirin karakterinin hastanedeki sevgilisi rolünde karşımıza çıkıyor. Kadın dizisinden öncede Mucize Doktor dizisinde 19. Bölümde Cemal karakteri ile dizi severlerin evlerine konuk olmuştu. Önü açık olan genç oyuncumuza başarılar diler yeni projelerde görmeyi arzu ettiğimizi belirtiriz.