Kadın Dizisi Jale Kimdir? ( Ece Özdikici)

Kadın Dizisi Jale Kimdir? ( Ece Özdikici)

Yazar: Emre Kadın Dizisi

Fox Tv ekranlarının sevilen dizisi Kadın izlenme oranları ile izleyiciden tam not alırken diziye yeni karakterlerde dahil olmaya devam ediyor bu karakterlerden bir tanesi de Jale karakteridir. Jale karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı ise Ece Özdikici’dir. Ece Özdikici Kimdir? Tanıyalım.

Kadın Dizisi Jale Kimdir? ( Ece Özdikici)

1982 yılında İzmir’de dünyaya gelen oyuncu, küçük yaşalarda oyunculuk ile tanıştı. İzmir Devlet Tiyatrosu’nun açtığı sınavla çocuk oyuncu olarak seçildi. İzmir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünü bitirdikten sonra Üniversiteyi Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümünü okuyarak tamamladı. İngilizce ve yüzme bilmektedir. Mavi gözlü olan oyuncu kumral saçlıdır.

Küçük yaştan itibaren resim ve tiyatro ile ilgilenen oyuncu ilk olarak Bir Aşk Hikayesi dizisindeki rolü ile beğeni topladı. Dizide Seçkin Özdemir, Damla Sönmez, Elçin Sangu, Zuhal Olcay, Yamaç Telli ile birlikte oynadı. Oyuncu Sizi Seviyorum sinema filminde rol almıştır. Oyuncu Cinayet adlı dizide Nurgül Yeşilçay, Engin Altan Düzyatan, Uğur Polat, Şükran Ovalı ile birlikte rol almıştır.

Oyuncu 2014 yılında Poyraz Karayel dizisinde rol aldı. Bu dizide Songül karakterini canlandırmıştır. Dizide İlker Kaleli, Brçin Terzioğlu, Musa Uzunlar, Ali İl, Celil Nalçakan gibi önemli isimlerle birlikte rol almıştır. Oyuncu Yemin projesinde Tuba Ünsal, Serhan Savaş, Zeyno Üstünışık ile birlikte rol almıştır. Oyuncu Mustafa Altınoklar’ın yönetmenliğini yaptığı Yasak Elma filminde oynadı. Oyuncu Deniz ve Mehtap dizisinde Başrol oynamış ve dizide Mehtap karakterini canlandırmıştır. Dizide Azizcan Yalçınyiğit, Yunus Gökçe ile birlikte rol almıştır.

Kadın Dİzisi Şirin Kimdir? Tıklayınız!

Ece Özdikici Videosu!

Etiketler: kadın dizisi jale gerçek adı kadın dizisi jale kimdir kadın dizisi jale oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL