Kadın Dizisi Ulviye Kimdir, Gerçek Adı, Hangi Dizilerde Oynadı?

Kadın Dizisi Ulviye Kimdir, Gerçek Adı, Hangi Dizilerde Oynadı?

Yazar: Emre Kadın Dizisi

FOX‘un salı akşamlarına damga vuran dizisi Kadın eylül sezonunda da seyirciyle buluşmaya devam edecek. Dramatik konusuyla seyirciyi ekran başına toplayan dizinin kadrosuna son olarak usta bir oyuncu katıldı. Kadın Dizisi Ulviye kimdir?

Asmalı Konak başta olmak üzere birçok sevilen dizide rol alan Nihal Menzil “Kadın” dizisinin güçlü oyuncu ekibine dahil oldu. Bennu Yıldırımlar, Şerif Erol, Özge Özpirinçci, Feyyaz Duman ve Caner Cindoruk’un başlıca rollerini paylaştığı dizide Nihal Menzil “Ulviye” rolüne hayat verecek ve Ceyda’nın çocuğunun bakıcısı olarak seyirci karşısına çıkacak. Nihal Menzil’i yakından tanıyalım.

1962 Konya doğumludur. Sigortacılık yaptığı yıllarda gittiği bir ajansta sigorta için birini beklerken orada tesadüfi bir oyunculuk teklifi sonrası film piyasasına girmiştir. Yakınları tarafından sıcak kanlı, sevecen birisi olarak bilinir. Babası subaydı.

Babasının subay olmasından dolayı eğitimini farklı illerde kesik kesik tamamladı. Sağlık Kolejinde okuduğu dönemde ailesi tarafından evlendirildi. Kocası trafik kazasında vefat etti. Menzik, eşini kaybettikten sonra çeşitli işlerde çalıştı. Tezgahtarlık, sekreterlik, anketörlük, kitap pazarlaması, radyo programcılığı, haber spikerliği ve vokalistlik yaptı.

Sigorta poliçesi satarken şans eseri oyunculuk teklifi aldı ve sektörde başarılı bir şekilde yükselmeye başladı. Nihal Menzil’e başarılar dileriz.

Etiketler: kadın nihal menzil kim kadın ulviye kimdir kadın yeni oyuncu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL