Kadın Dizisi Yeliz Kimdir? (Ayşe Erturan)

Kadın Dizisi Yeliz Kimdir? (Ayşe Erturan)

Yazar: Emre Kadın Dizisi

Fox Tv ekranlarında MED ve MF yapımlarının üstlendiği yönetmenliğini Merve Girgin Aytekin’in üstlendiği, Senaryosunu Hande Altaylı’nın yaptığı Japon dizisi Woman’dan uyarlanan dizi Kadın’ın, başrollerinde Özge Özpirincçi, Caner Cindoruk, Bennu Yıldırımlar, Ayşe Erturan gibi isimlerin rol alıyor. Dizide Yeliz karakteri merak konusu oldu. Yeliz karakterini canlandıran oyuncu Ayşe Erturan kimdir? Tanıyalım..

Kadın Dizisi Yeliz Kimdir?

1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, 1.70 boyunda 60 kg ağırlığındadır. Kahverengi gözlü kahverengi saçlı olan oyuncu, Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü mezunudur. Başak burcu olan oyuncu, Oğulcan Kırca ile evlidir. Annesi ev hanımı olan oyuncunun babası bankacıdır.

Üniversite yıllarında oyunculuğa merak saran oyuncu oyunculuk dersleri almıştır. Pera Güzel Sanatlarda oyunculuğun inceliğini öğrenmiştir. Kendisini BKM’den tanıdığımız oyuncu buraya girebilmek için CV’sini vermiş, ardından mülakatlara katılmıştır. BKM Mutfak ekibinin başında gelen oyuncu, sahne performansı ile adından çokça söz ettirmiştir.

Uzun zamandır izleyici karşısına BKM’de çıkan ve tiyatro yapan oyuncu, Yağmurdan Kaçarken dizisinde Lidya karakterini canlandırmıştır. Evli ve Öfkeli dizisinde Dilek karakterini canlandırmıştır. Aşk Nerede dizisinde de rol almıştır. Bir röportajda evlilik ile ilgili düşüncelerini söyleyen oyuncu: “Şatafatı sevmiyorum, utanıyorum öyle şeylerden. Hiçbir zaman evlilik hayalim olmadı. Gelinliğimi son gün yaptırdım. O kadar rahat bir gelindim.” diyor.

Ayşe Erturan Videosu!

Siz Yeliz karakterini canlandıran oyuncu Ayça Erturan’ın oyunculuğu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler: kadın dizisi yeliz gerçek adı kadın dizisi yeliz kim kadın dizisi yeliz oynadığı dizilee kadın dizisi yeliz sevgilisi


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL