Kalbimin Sultanı Ayperi Kim? Gerçek Adı, Yaşı, Oynadığı Diziler

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Star Tv ekranlarında yeni başlayan Kalbimin Sultanı dizisinin güzel oyuncularında Ayperi karakterine kim hayat veriyor? Kalbimin Sultanı Ayperi kim? Kaç yaşında daha önce hangi dizilerde oynadı?  Kalbimin Sultanı dizisinde Ayperi karakteriyle karşımıza çıkan oyuncunun önce dizideki rolünden bahsedelim.

Ayperi henüz 18 yaşında sırma saçlı, kara kaşlı, ay yüzlü bir Çerkez kızıdır. Küçük yaştan itibaren ailesi tarafından saraya cariye olarak satılmak üzere özenle yetiştirilmiştir. Ve sonunda istedikleri olmuş, çok iyi bir eğitimden geçmiştir. Anna’nın sarayın muallimesi olmasının ardından ona hizmet için uygun görülmüş ve ona hizmet etmeye başlamıştır. Zamanla Anna’nın hem en iyi dert ortağı hem de saray hayatında en önemli yol göstericisi olacaktır.

1992 yılında Ankara’da dünyaya gelen genç oyuncu Özge Özkaplan eğitimini Ankara Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.Esra Kızıldoğan, Hakan Karsak ve Barış Yıldız gibi önemli isimlerden “Temel ve İleri Oyunculuk” eğitimleri aldı.

Akabinde kendini ekranlarsa görmek istediği için Başkent Üniversitesi İletişim fakültesinde Sunuculuk Diksiyon Eğitimi almıştır. Oyunculuğa merakı gittikçe artan ve bu alanda profesyonel bir eğitim almak isteyen  Özkaplan’ı, Yağmur Ulusoy Göktürk’ten Temel Oyunculuk eğitimi almıştır.

İlk oyunculuk deneyiminde Blu TV‘de mini seri olarak yayınlanan ve katledilen 3 güzel insanı konu alan Çalınmış Hayatlar dizisinde Özgecan Aslan‘a hayat vermiştir. Performansıyla çok beğenilmiştir.

Günümüzde  Star TV ekranlarında ve aynı zamanda Rusya’da da yayına giren Kalbimin Sultanı isimli dizinin kadrosunda Ayperi karakterine hayat veriyor.

1.66 boyunda ve 50 kg ağırlığında olan 26 yaşındaki genç oyuncu gelecek vaat eden isimlerden.

Etiketler: kalbimin sultanı ayperi kalbimin sultanı dizisi ayperi kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL