Kalbimin Sultanı Dizisi Nerede Çekiliyor? Dizi Seti Nerede?

Kalbimin Sultanı Dizisi Nerede Çekiliyor? Dizi Seti Nerede?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Star Tv ekranlarında çok yakında yayın hayatına başlaması planlanan Kalbimin Sultanı dizisi şimdiden izleyenleri heyecanlandırdı. Dönem dizisi olarak ekrana gelen Kalbimin Sultanı dönemin izlerini birebir yansıtan kurgusuyla dikkat çekiyor. Kalbimin Sultanı dizisi nerede çekiliyor? Dizi seti nerede?

İlk tanıtım fragmanı yayınlandığı andan itibaren diziyle ilgili pek çok detayın merak edildiği ve araştırıldığı Kalbimin Sultanı Türk-Rus ortak yapımı bir proje. Türkiye ve Rusya’da çok uluslu bir yapım olan dizi iki ülkede de eş zamanlı olarak yayınlanacak. Osmanlı Sarayında geçen romantik komedi türündeki diziyle ilgili en çok araştırılan konu ise bu kadar dev bir prodüksiyonun nerede kurulduğu ve çekildiği oldu.

Kalbimin Sultanı dizisi nerede çekiliyor? Star TV’de ve Rusya’nın Perviy isimli kanalında yayınlanan dizi Türkiye’nin en büyük film platosunda çekiliyor. İzmit’te bir film platosunda dizi için özel bir set kuruldu. Kalbimin Sultanı dizisinin çekildiği plato Avrupa ve Türkiye’nin en büyük dünyanın ise Hollywood’dan sonra 2. en büyük platosu olma özelliğini taşıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Maya Film platolarına kiralanan Seka Film platosu, daha önce bir çok dönem dizisine ev sahipliği yapmıştır.  İzmit’te ki bu dev platoda daha önce çekilen diziler ve filmler şöyle; Filinta, Payitaht Abdülhamid, Osmanlı Tokadı, Osmanlı Kıyam, Osmanlı Derin Devlet.

Başrollerini Ali Ersan Duru ve Alexandra Nikiforova’nın paylaştığı Osmanlı sarayında yaşananları mizahi yönüyle ele alan farklı bir proje.  Kalbimin Sultanı dizisi nerede çekiliyor? Kalbimin Sultanı dizi seti ve adresi nedir? Sorularının yanıtını sizler için paylaştık.

İzmit’te yer alan set alanına halkın girmesi yasak değil. Eğer uygun saatlerde set alnında olursanız oyuncular ile görüşebilme şansınız olabilir. Biz platonun tam adresini bulamadık eğer siz daha önce ziyaret ettiyseniz ve adresi biliyorsanız yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Etiketler: kalbimin sultanı dizi seti nerede kalbimin sultanı dizisi nerede çekiliyor


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL