Kalbimin Sultanı Hoşyar Sultan Kim? Gerçek Tarihte Var Mı?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Star Tv’de farklı bir aurası olan dönem dizisi Kalbimin Sultanı 13 haziran çarşamba akşamı ilk bölümüyle ekrana geldi. Dizi, kalabalık bir oyuncu kadrosundan oluştuğu için bütün karakterleri yavaş yavaş tanıyoruz. Kalbimin Sultanı Hoşyar Sultan kim? Beste Kökdemir’in hayat verdiği karakter hakkında detaylı bilgiler haberimizde…

Hoşyar sultan,  Sultan Mahmud’un ikinci ve gözde hasekisi olma özelliğini taşıyor.  Şehzade Abdülhamit’i dünyaya getirdiği gün saraydaki yerini garanti altına almıştır. Gelecekte valide sultan olabilmek için yapması gereken tek şey, doğru  ve sağlam adımlarla  Sultan Mahmud’un sevgisini kaybetmemektir.

Haremdeki en güzel kadın olan Hoşyar Sultan son derece cömert,  şefkatli ve alçakgönüllü bir kadındır. Bu saflığı ve temizliği ile Sultan Mahmud’un kalbine girmeyi başarmıştır. Entrikalarla uğraşmak onun doğasında yoktur. Sultan Hoşyar, Anna’nın saraya gelmesiyle Sultan Mahmud’u kaybetmekten korkacak.

Kalbimin Sultanı dizisinde Hoşyar karakterine hayat veren oyuncu Beste Kökdemir’dir. Beste Kökdemir, son olarak Ölene Kadar dizisinde rol almıştır. 29 Ağustos 1993 tarihinde Sinop’ta dünyaya gelmiştir. Üniversite çağına kadar Sinop’ta yaşamıştır. Tek hayali İstanbul’a gitmek olan Beste Kökdemir, tercihlerinde hep İstanbul’u yazmış ve Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünü kazanmış hayallerinin şehrine gelmiştir.

Beste Kökdemir Kökdemir, Not Defteri dizisinde de Selin karakterine hayat vermiştir. Ve 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar isimli dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Burak Deniz, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Dilan Çiçek Deniz ile birlikte rol almıştır.

Etiketler: hoşyar sultan kimdir kalbimin sultanı hoşyar sultanın gerçek adı ne


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL