Kalk Gidelim Badegül Kimdir? (İlayda Aydın)

Kalk Gidelim Badegül Kimdir? (İlayda Aydın)

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Trt 1 ekranlarında yayınlanan dizi Kalk Gidelim tüm heyecanı ile devam ederken dizi de Mustafa Ali köyüden ayrılmış ve İstanbul’a yerleşmiştir. Ardında gözü yaşlı Meryem’i bırakan Mustafa Ali İstanbul’da zengin olmuş ve köyünü unutmuştur. Yıllara sonra şirketini batıran Mustafa Ali köyüne tekrar geri dönmek zorundadır. Üstelik evlidir ve çocukları vardır. Köyde yıllar önce bıraktığı Meryem de vardır. Dizide Meryem karakterinin güzel yeğeni olan Badegül karakteri merak konusu oldu. Badegül karakterini canlandıran oyuncu İlayda Aydın’dır. İlayda Aydın kimdir? Tanıyalım..

Kalk Gidelim Badegül Kimdir? (İlayda Aydın)

İlayda Aydın 1994 yılında dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümünde tamamlamıştır. Kalk Gidelim dizisi oyuncunun ilk oyunculuk deneyimini yaşadığı dizi olacaktır. Tan Sağtürk Akademi’de İzmir Devlet Opera ve Bale Akademisinde eğitim görmüştür.

Dizide Badegül karakteri Meryem’in 18 yaşındaki yeğenini canlandırmaktadır. Anne ve babası bir kazada ölen Badegül’e Meryem hem analık hem babalık etmiş. Üniversiteye hazırlanan Badegül, genç, güzel, yaban gülü hoş bir kızdır. Uzun boylu, renkli gözlü, ama esmerdir. Canberk hikayemizde Badegül’e aşık olacak. Badegül biraz yaban gülü olduğundan önce geri duracaktır.  Canberk, bozkırın ortasında açan bir gelincik gibi dikkat çeken bu kıza iyice bağlanacak.

Meryem de Canberk’in babası Mustafa Ali ile geçmişte evlenememesinin intikamını almak adına Canberk’in Badegül’ün yanına sokulmasına izin vermeyecektir. Ama zaman içinde bu aşk karşılıklı olunca Badegül ve Canberk bir şekilde birbirlerine kavuşmanın yolunu bulacaklar.Geleneklerine sıkı sıkıya bağlı ama özgür yetişmiş, doğayla iç içe büyümüş bir köy kızıdır. Canberk, Badegül’ün vahşiliğinden etkilenmiştir.

Kalk Gidelim Badegül karakterine hayat veren

Etiketler: kalk gidelim badegül gerçek adı kalk gidelim badegül kim kalk gidelim badegül kimdir kalk gidelim badegül oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL