Kalk Gidelim Nehir Kimdir? Nereden Tanıyoruz?

Trt1’in komedi aile dizisi Kalk Gidelim’e yeni bir karakter giriş yaptı. Köydeki tüm dengeleri değiştirecek olan Nehir karakteri aynı zamanda yeni bir aşkın da alevlenmesine neden olacak. Peki Kalk Gidelim Nehir kimdir? Gerçek adı ne?

Staff Film yapımcılığında ekranlara gelen ve Erkan Nurhan ile Özgür Pak’ın yönettiği Kalk Gidelim dizisinde yeni olaylar başlayacak. Bu anlamda diziye dahil olan Nehir karakteri de çok önemli olayların merkezinde yer alacak. Nehir karakterini canlandıran oyuncu Nilay Deniz’dir.

Nilay Deniz, 1993 Aydın doğumludur. Erçin Karabulut ile 2017 yılında dünya evine girmiştir. Babası da kendisi gibi oyuncu olan Nilay, okul yıllarında tiyatro ile uğraşmıştır. O yıllarda merak saldığı oyunculuğu özel eğitimlerle geliştirmiştir. Aynı zamanda 16 yaşında katıldığı amatör güzellik yarışmasında ise derece almasa da fark edilmiş.

Serdar Akar’ın keşfettiği güzel oyuncu bu sayede profesyonel anlamda oyunculuğa giriş yapmıştır.  Görüntü yönetmeni Erçin Karabulut ile nişanlı olan oyuncu bu birlikteliği 2017 yılında evlilik ile taçlandırmıştır. İlk olarak Behzat Ç. dizisinde oynamıştır. 2010 yılında oynadığı bu dizide Rüya karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında ise Aşk Yeniden isimli dizi ile 2015 yılında ekranlara gelmiş bu dizide Selin karakterini canlandırmıştır.

Son olarka Ateş Böceği dizisinde Aslı karakteri ile başrol oynamış bu dizi ile oldukça tanınmış ve beğenilmiştir. Şimdi ise Kalk Gidelim dizisinde Nehir karakterini canlandıracaktır.