Kanal D Sahur Vakti Sunucusu Fatih Çıtlak Kim?

Kanal D Sahur Vakti Sunucusu Fatih Çıtlak Kim?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Daha önce farklı bir kanalda ramazan programı sunan Fatih Çıtlak, bu yıl Kanal D ekranlarında sahur boyunca evlerimize konuk olacak. Kanal D Sahur Vakti sunucusu Fatih Çıtlak kim?

Ramazan boyunca Mehmet Fatih Çıtlak kimdir, Mehmet Fatih Çıtlak hangi okuldan mezundur? Mesleği  nedir? Nerede görev yapıyor? Soruları izleyenler tarafından araştırılacak.

Kanal D Sahur Vakti programı sunucusu  Fatih Çıtlak, 1967 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Liseyi Fatih İmam Hatip Lisesinde okumuştur. İstanbul Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümünde Arapça ve İslami ilimler alanlarında eğitimini tamamladı. Fatih Çıtlak, İslam tarihi, siyer ve  tasavvuf konularında birçok radyo ve televizyon programları yapmıştır.  Konuşmacı olarak sempozyum, panel, konferans ve münazaralara  katıldı.

Kültür Bakanlığı’na bağlı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğunda misafir sanatçı ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı bir çok programlarda görev almıştır.  Aynı zamanda İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneğinin kurucuları arasındadır. İstanbul Sümbül Efendi’de bulunan İslam  ve Kültür Derneğinde Osmanlıca ve hat derslerine katılan Fatih Çıtlak, pek çok ilmi çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Fatih imzasıyla makaleler yazmaktadır.

Çok yönlü ve yenilikleri seven kişiliği farklı alanlara yönelmesine neden olmuş ve kendini daima geliştirmiştir. Bunu da yerli ve yabancı, sesli, görüntülü bir çok yapımda müzik yönetmenliği, sanat danışmanlığı ve metin yazarlığı vazifelerini icra etmesinden anlıyoruz.  Bu yönüyle pek çok önemli ödüle layık görülmüştür.

Uzun yıllar Star Tv’de Sahur Bereketi programını hoş sohbet eşliğinde sunan Fatih Çıtlak bu yıl Kanal D ile anlaşma imzaladı. Ramazan boyunca Fatih Çıtlak’ın ilmi ve İslami bilgilerinden yararlanmak isteyenler için Fox ekranlrında yer alacak.

Etiketler: fatih çıtlak kim kanal d fatih çıtlak kim sahur vakti sunucusu fatih çıtlak kim


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL