Kardeş Çocukları Dizisi Nerede Çekiliyor? Dizi Seti Nerede Kuruldu?

Yeni dizi Kardeş Çocukları Star Tv ekranlarında çok yakında başlıyor. Dizinin ismi yaz aylarından bu yana gündem de olsa da yayın hayatına başlaması uzun sürdü. Fragmanı yayınlandığı andan itibaren büyük merak uyandıran Kardeş Çocukları dizisi nerede çekiliyor? Dizi seti nerede? 

Dizide etkileyici hikayesiyle dikkat çeken Ümran karakterinin kendi anlatışıyla hayatı hakkında bilgiler öğrendik. Adının Ümran olduğunu ve anlamının bolluk, bereket anlamına geldiğini söylüyor ve ekliyor. Onu ne o iblise ne de yılan olarak bahsettiği kardeşi Umay’a bırakmadığını anlatıyor. Kızı için hayata tutunmaya çalışan ve büyük acıları göğüsleyen bir kadının hayatını izleyeceğiz.

Etkileyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla göz dolduran Kardeş Çocukları dizisi nerede çekiliyor sorusuna yanıt vermeden önce dizinin konusu hakkında açıklamalar da bulunalım. Sayısız başarılı yapıma imza atan Gold Yapım Kardeş Çocuklarını çok yakında izleyicisiyle buluşturuyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Faruk Teber yer alırken senaryosunu Sırma Yanık kaleme alıyor.  İşin üstadı olan bu isimlerin ortaya koyduğu Kardeş Çocukları özellikle ilk bölümlerinde izleyenleri çok üzecek.

Bol bol kadına şiddet konusunu işleyen dizide fiziksel şiddetin yanı sıra psikolojik şiddet de konu alınıyor. Yine çocuğu için hayatın tüm zorluklarını göğüsleyen bir kadının dramını izleyeceğiz. Kimi zaman üzülüp kimi zaman verdiği savaşı takdir edeceğiz.

Uzun zamandır ekranlarda yer almayan Bur Fettahoğlu ve son olarak Müslüm filminde Müslüm Gürses’in annesini canlandıran Ayça Bingöl iki kız kardeşe hayat veriyor. Umay ve Ümran isimli iki kız kardeşin bambaşka hayatları vardır. Umay bir köyde yaşamaktadır ve kızı Hayat için zorlu şartlarda yaşadığı hayata katlanmaktadır. Eşinden ise iblis olarak söz etmektedir. Kardeşi ise Küçük yaşta İstanbul’a gitmiş farklı bir hayat kurmuştur kendine. Şansı yaver giden Umay yakışıklı ve zengin biriyle evlenmiştir. Ve Hayal isimli bir de kızı vardır. Ümran kardeşi Umay’dan yılan diye bahsetmektedir. Dizinin kötü karakteri Hayal’dir.

Olaylar şöyle; Umay ve Ümran yıllar önce aynı adama aşık olmuştur. Bu adam şuan dünyaca ünlü kardiyolog Yıldırım Beydir. Asıl can alıcı olay ise yıllar sonra kardeş çocuklarının aynı kaderi paylaşması olacaktır. Umay’ın kızı Hayal ve Ümran’ın kızı Hayat aynı adama aşık olacaktır. Yıllar önce annelerinin yaşadığı kaderi kızları da yaşayacaktır.

Kardeş Çocukları Nerede Çekiliyor?

Kardiyolog Yıldırım Bey ve Ümran arasında yarım kalan aşk ise her zaman olduğu gibi yıllar sonra küllerinden yeniden doğacaktır.  Bu tarz çarpık ilişkilerin olduğu diziler genelde eleştiri alsa da yine de izleyici kitlesini arkasına almayı başarıyor. Kardeş Çocukları dizisi nerede çekiliyor? Hangi hastane gibi sorular en çok araştırılan konular arasında yer alacak. Dizinin geneli İstanbul’da çekilmektedir. Umay’ın lüks evi ve Kardiyolog Yıldırım Beyin çalıştığı hastane İstanbul’un lüks semtlerinde yer alırken Umay’ın köyü için ise İstanbul’un arka sokaklarında çekiliyor.

Dizinin set hizmetlerini “Siyah Beyaz Set Hizmetleri” isimli bir firma üstlenmiş. Beykoz, Şile ve Ağva yapılmaktadır. Özellikle Ümran’ın köy yaşantısı için Şile’deki Übeyli, Çataklı ve Denizli isimli köylerinde çekimler yapılmıştır. İlk 4 bölüme kadar çekimler İstanbul, Şile ve Ağva’da devam etmiştir. Daha sonra senaryo gereği Ümran’ın kızı için İstanbul’a gelmesi ile çekimler İstanbul merkeze taşınmıştır.

Kardeş Çocukları Son bölüm Fragmanı İzle