Kardeş Çocukları Rezzan Kimdir? Yıldırım Saner’in Annesi

Star’da her pazar ekrana gelen, yayınlandığı ilk bölümden itibaren izleyenlerin büyük beğenisini toplayan ‘Kardeş Çocukları’ dizisine, Çiğdem Selışık Onat ve genç oyuncu Melis Hacic dahil olduğunu daha önce söylemiştik. Şimdi ise Rezzan karakteri diziye dahil oluyor.

Yıldırım Saner’in annesi olarak karşımıza çıkacak olan Rezzan karakterini canlandıracak olan oyuncu ise Çiğdem Selışık Onat oldu.

Dizide; medar-ı iftiharı olan oğlu Yıldırım’ın yalnızlığını takıntı haline getiren, kızının yadigarı torunu İdil ise hayattaki en büyük zaafı olan Rezzan, soğuk, mesafeli ve ciddi yapısıyla dikkatleri üzerine çekecek.

Anne ve babasını bir kazada kaybeden dayısı Yıldırım ve anneannesi Rezzan tarafından büyütülen genç ve sosyetik tasarımcı İdil’in Türkiye’ye kesin dönüş yapması dizide Hayal ve Hayat’ın hayatında yeni bir sayfa açılmasına neden olacak.

Kardeş Çocukları Çiğdem Selışık Onat (Rezzan) kimdir?

1939 Ankara doğumludur. 80 yaşında olan duayen oyuncu Robert Koleji mezunu olan Çiğdem Selışık Onat, sonrasında ise İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesine giriş yaptı. Lisans eğitimi süresince Genç Oyuncular’ın kurucusu oldu.

Kenter Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev yaptı. Fransa’da yönetmenlik dersleri, University of North Carolina at Chapel Hill’de ise yüksek lisans eğitimi aldı. 2015’te “Çırak”filmindeki performansıyla 52. Uluslararası Antalya Film Festivali ve 27. Ankara Uluslararası Film Festivalinde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu“ ödülünü aldı.

Hem Türkiyede hem de ABD’de çeşitli üniversitelerde oyunculuk dersleri verdi. Kendisini bu alanda geliştiren nadir oyunculardan birisidir.