Kemal Uçar (Nerdesin Birader Polis Cüneyt) Kimdir?

Kemal Uçar (Nerdesin Birader Polis Cüneyt) Kimdir?

Yazar: Emre Nerdesin Birader

Fox Tv ekranlarında yayınlanacak dizi Nerdesin Birader dizisi merakla beklenirken diziye yeni karakterler de dahil olmaya devam ediyor. Dizide Cüneyt karakterini canlandıran oyuncu Kemal Uçar’dır. Dizide Cüneyt Fit, yakışıklı, otuzuna yeni girmiş bir istihbarat polisidir. Aslı’ya aşıktır. Cüneyt yetenekli, başarılı bir polistir. Hırslı bir adamdır. Dizi de Cüneyt karakterini canlandıran oyuncu Kemal Uçar kimdir? Tanıyalım.

Nerdesin Birader Polis Cüneyt (Kemal Uçar) Kimdir?

Kemal Uçar 1985 yılında Adana’da dünyaya geldi. İlköğretim, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır. Ortaokul ve lise yıllarında tiyatro ile ilgilenmiş Üniversite yıllarında bu yeteneğini geliştirmiştir.

Ankara Sanat Tiyatrosunda eğitim alan oyuncu ilk olarak Belalı Aile adlı oyunda görev almış ve Türkiye’de turnelerde dolaşmıştır. Oyuncu Bahçeşehir Üniversitesi İleri Seviye Oyunculuk alanında yüksek lisans yapmıştır.  Oyuncu Ezel dizisinde Mert karakteri ile dikkat çekti. 2010 yılında Çakallarla Dans isimli sinema filminde Yücel karakterini canlandırdı. Film kısa yoldan zengin olmak isteyen insanların komik hallerini konu alıyor. Filmin başrollerinde Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Savaş gibi isimler yer alıyor.

Oyuncu 2011 yılında ise Sen Gitme isimli dizide Kerem karakterini canlandırmıştır. Dizi hasta olan eşini kurtaramadığı için mesleğe küsen bir doktoru konu alıyor. Kemal Uçar Trt 1 ekranlarında yayınlanan dizi Yamak Ahmet dizisinde dizinin aynı ismi olan karakteri canlandırdı. Dizi Ramazan dizisi olarak planlanmış ancak beğenilen dizi iki sezon sürmüştür. Dizi de Başak Parlak, Burhan Yıldız gibi isimler yer aldı.

Nerdesin Birader Kıbrıslı Kim? Tıklayınız!

Uçar, Trt dizilerini sevdi ve Yedi Güzel Adam dizisinde rol aldı. Bu dizide Nuri Pakdil’i canlandırdı. 2014 yılında ise Tut Sözünü adlı filmin hem senaryosunu yazdı hem de rol aldı. Filmin başrollerinde Giray Altıok, Serdar Şanal, Demet Özdemir yer aldı. Yunus, Aşk Oyunu, Güzel Çirkin, Görüş Günü Kadınları, Hükümet Kadın, Sınıf ve Arka Sokaklar oyuncunun rol aldığı diğer dizi ve sinema filmleridir.

Kemal Uçar Videosu!

Etiketler: nerdesin birader cüneyt kimdir nerdesin birader polis cüneyt kim nerdesin birader polis cüneyt oynadığı diziler


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL