Yamaç’ı Kim, Neden Vurdu? Yamaç’ın Vurulmasının Nedeni?

Yamaç’ı Kim, Neden Vurdu? Yamaç’ın Vurulmasının Nedeni?

Yazar: Emre Çukur

Çukur dizisi geçtiğimiz 2018 yılı sonunda heyecanlı bir sezon bölümü ile 2018 geride bıraktı. Dizinin 15 bölümünde Yamaç kimliği belirsiz bir kişi tarafından vurulmuştu. Bu sahne ile biten çukur izleyicilerini heyecanlı bir bekleyiş sardı. Peki Yamaç’ı kim vurmuştu ve neden vurmuştu?

Yamaç vurulduğunda onu kimin vurduğu belli değildi arabanın fırından Yamaç da kendisini kimin vurduğunu görmemişti. ancak bilinen bir şey vardı ki Karakuzuların başı Çeto ve Mahsun birisine bu işi ihale etmişlerdi. Peki bu kişi kimdi? Ayrıntılarda bu kişinin mahsun tarafından sevilmediğim gayet açıktı.

Diğer taraftan çukurun YouTube sayfasında Yamaç Cemal mi vurdu videosu akıllarda soru işareti bıraktı. kafa karıştırmak için kısıtlı yapıldığı söylenen bu videonun aslında gerçeği yansıtmadığı izleyici kitlesi tarafından sosyal medyalar konuşulmaktadır. Yamaç’ı aslında kimin vurduğu çok önemli değil. Asıl soru şu olmalı Yamaç neden vuruldu? Bu soru ile ilgili onlarca yorum yapılabilir. Mesela yamaç yakın vurabilir.

Hapishanede geçen yılların ardından Akın hapishanede yalnız bırakılmanın cezasına Yamaç’tan sormuş olabilir. Ya da yamaç’ın celasun vurmuş olabilir. Karakuzuların Celasun’u karısıyla tehdit etmesi sonucu zaten gücünü kaybetmiş olan Koçovalılardan herhangi bir beklentisi olmayan Celasun Yamaç’ı vurmuş olabilir. Aslında herşeyin gizli anahtarı feto’nun buluştuğu kişi kimdi. Mahsun ve Çetin arasında yaptıkları konuşmada şifreler çözülebilir sen yamacı kimin vurduğu ortaya çıkacaktır. Ceto ve Mahsun arabanın içinde ne konuşmuşlardı?

Mahsun Çeto ya “şunu karıştırmasak olmuyor mu, kendimiz halledecek” demişti. Çeto ise bunun karşılığında”çukur verecek misin, veririm diyorsan…” Demiş ve mahsun’dan “ne diyorsun ya, bu kadar can verdik ya boşuna mıydı” der. Çeto ise “bir çukurdan çıktık, koçovalılar ise giremeyecek, bu nedenle gerekli… Anladın” demişti. Mahsun: “anladım ben çok iyim anladım da kabullenemiyorum işte”.

Çeto: “benim hatam.. Sen dedin, yamaçı indirelim dedin. Bedelini de ben ödeyeceğim. Ben çıkıyorum. Yalnız sen burada bekle. Makineyi bacağının altına al, baktın gelen var başının çaresine bak” der ve arabadan çıkar buluşma noktasına gider.

Çeto bukuştuğu adamla şu konuşmayı yapar; “Bir şey söyleyeceğim, sürekli haklı çıkmak çok sıkıcı değil mi. Yani bence çok sıkıcı. Neyse tamam şaka yaptım ya. Haklı çıktın gene her şey birbirine girmeye başladı. benimle mahsun’un beraber alacağı bir iki tane Bulgar kellesi var. Sıkı maç olacak Tam saha pres. Biz bunlarla uğraşırken koşa vallahi gelip bizim sahte otururlarsa onca emek boşa giderse eğer benim canım yanar. Yanarım yani anlatabiliyor muyum.

İşte tam bu noktada sana ihtiyaç duyuyorum. O yüzden sen de istediğim şey koçovalıların bir kafası karışsın. Ortaya karışık bir şeyler yapabilirsin. Ailevi olabilir mesela. Anlatabiliyor muyum kime sararsan, sen bilirsin ortaya karışık bir şeyler yap. canları yansın kafaları karışsın. karışsın ki çukura girecek vakit bulamasınlar. Anlatabildim mi. Olduğu zaman. Bu arada Mahsun’un selamı var belki bir ara çay içeriz yakın zamanda.” Aslında yapılan bu konuşmada bazı tüyolar yer alıyor.

Örneğimn bu işi yapan kişi Koçovalı değil. Aynı zamanda daha önceden Karakuzular ile görüşmesi olmuş ve hatta çok defa olmuş. Vartolu ve Celasun bu anlamda öne çıkan isimler arasında. Birde Çeto’nun rahat konuştuğu bir isim olacak mutlaka. Bazı yorumlarda Cumali de vurmuş olabilir deniyor ama Cumali’nin KArakuzulara olan kini buna engeldir. Cumali olamaz. Bir diğer ihtimal elbette Kemal’de olabilir. Kemal bildiğiniz gibi sezon başında Karakuzular tarafından çok defa kaldırılıp dayak yemiş bir kişi. Yani Çeto’nun imalı bir şekilde Mahsun’un selam var demesi bu anlamda çok mantıklı geliyor. Tabi son dakika senaryo yazarlarının bir golü olabilir. İzleyiciler ters köşe olabilir. Peki sizce Yamaç’ı kim vurdu, yorumlarınızı bekliyoruz…

Etiketler: Çukur Yamaç'ı kim vurdu yamaç neden vuruldu yamaçı kemal mi vurdu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL