Kimse Bilmez Hüdaverdi Kimdir? Hangi Dizilerde Oynadı?

Kimse Bilmez Hüdaverdi Kimdir? Hangi Dizilerde Oynadı?

Yazar: Emre Kimse Bilmez

Atv’nin yeni dizisi Kimse Bilmez çok sağlam bir giriş yaptı. İlk bölüm itibari ile güçlü kadrosu ve hikayesi ile izlenebilir görüntüsünü çizmiş oldu. Dizide ilginç karakterler var. Kimse Bilmez dizisindeki Hüdaverdi karakteri bunlardan birisi. Hüdaverdi kimdir? Gerçek adı ne, hangi dizilerde oynadı.

Hüdaverdi Ali’nin yakın dostlarıdnan birisidir. Biraz meczup yapısı vardır. Ali’ye sıkı sıkıya bağlı birisidir. Ali ile yolları seneler önce kesişmiştir. Hüdaverdi sokaklarda yatan birisidir ve Ali onu mahallede kaldırımda otururken görmüştür. Üstü başı perişan bir şekilde oturmaktadır.

Ali elindeki simiti ona uzatır ve kimsesi olup olmadığını sorar. Hüdaverdi ise bu soruya hayır der. Ali ona paltosunu da verir ve ona sahip çıkar. Bu şekilde tanıştığı Ali’yi bir daha bırakmaz Hüdaverdi. Hüdaverdi Ali’ye hoca demektedir ve bu şekilde Ali’nin adı Ali Hoca diye kalır. Peki Hüdaverdi kimdir, nerelidir, gerçek adı ne?

Kimse Bilmez Hüdaverdi Kim?

Hüdaverdi karakterini canlandıran oyuncu Ferdi Kurtuldu’dur. Ferdi Kurtuldu 1980 İstanbul doğumludur. Memur bir ailenin çocuğu olan Ferdi Kurtuldu, Görüntü Sanatları Tiyatro Okulu’nda eğitim almıştır. Emret Komutanım isimli dizide 2005-2007 yılları arasında oynamıştır. 2014 yılında “Figüran” filminde, 2014 yılında “Şimdi Onlar Düşünsün” adlı dizide, 2015 yılında “Leblebi Tozu” adlı sinema filminde rol almıştır.

tıkla>>> Kimse Bilmez İzlendi mi, Tuttu mu, Bitecek mi, Yorum Sayfası!

Ferdi Kurtul, Yasemin Kurtul ile evlidir. 2013 yılında Mete Noyan isminde doğan bir oğlu vardır. Rol aldığı bazı dizi ve sinema projeleri şunlardır; 2016 – Yola Geldik (Sinema Filmi),2015 – Leblebi Tozu (Sezgin) (Sinema Filmi),2014 – Şimdi Onlar Düşünsün (Gürbüz) (TV Dizisi),2014 – Kolpaçino 3. Devre (İmam) (Sinema Filmi),2014 – Kendime İyi Bak (Emrenin Arkadaşı) (Sinema Filmi),

tıkla>>> Kimse Bilmez Dizisi Ali’nin Kardeşi Kim? İşte Şok Detay!

2014 – Figüran (Cempo) (Sinema Filmi),2013 – Çakma Hayat (Sinema Filmi),2013 – Osmanlı Tokadı (TV Dizisi),2012 – Uzun Hikaye (Foto Tombul) (Sinema Filmi),2010 – İhanet (TV Dizisi),2010 – Günah Keçisi (Sapık Serdar) (Sinema Filmi),2009 – Uygun Adım Aşk (Jumbo Gökhan Sırım) (TV Dizisi),2009 – 2012 – Sakarya Fırat (Serbülent) (TV Dizisi).

Başarılı oyuncu şuanda Atv de yaz dizisi olarak yayınlanan Kimse Bilmez isimli dizide Hüdaverdi karakterini canlandırmaktadır.

Etiketler: kimse bilmez dizi oyuncuları kimse bilmez hüdaverdi kim kimse bilmez oyuncu kadrosu


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL