Kırmızı Oda Alya Kimdir, Gerçek Adı Ne?

Kırmızı Oda Alya Kimdir, Gerçek Adı Ne?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Her hafta cuma akşamları ekrana gelen TV 8 kanalının reyting rekorları kıran dizisi Kırmızı Oda, gerçek olayları konu alan ve şiddetin insanlarda yarattığı psikolojik sorunlarını konu alıyor. Kırmızı oda dizisindeki Alya isimli karakterin yaşam öyküsü izleyen herkesi derinden etkilemişti. Alya’nın hikayesi olduğu kadar, karakteri canlandıran oyuncunun yetenekleri de izleyenleri kendine hayran bıraktı. Peki herkesi etkilemeyi başaran Kırmızı Oda Alya kimdir?

Kırmızı Oda Alya kimdir? Bir zamanlar Atv’de yayınlanan Çemberimde Gül Oya ve Alef gibi çeşitli dizilerden tanıdığımız Melisa Sözen, Alya karakteri ile ekranlara geldi.

Melisa Sözen, 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Daha önce ekranlarda Çemberimde Gül Oya ve Şubat gibi dizilerde kendini göstermiş ve Kış Uykusu filminde de rol almıştır. Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği film, Cannes Film Festivali’nde 2014 Altın Palmiye ödülüne layık görülmüştü.

 

1-     Kırmızı Oda Dizindeki Alya Kimdir?

Kırmızı Oda Alya kimdir

Kırmızı dizi odasındaki Alya karakterini canlandıran oyuncu, 1985 yılında dünyaya gelmiş İstanbul doğumlu Melisa Sözen’dir. Kırmızı Oda dizisinin Alya karakteri, hukuk fakültesini birincilikle bitirmiş, zeki ancak mantıklı düşünme yetisini yitirmiş, annesinin ölümüne şahit olmuş bir kadının hikayesini konu ediniyor.

 

Kırmızı Oda Alya kimdir

 

Melisa Sözen, ilk olarak sanat kariyerine 14 yaşında başlamış. Yedi Kocalı Hürmüz isimli bir müzikalde izleyici ile buluşmuş, Güzel Sanatlar Lisesi okumuştur. İlk olarak ulusal kanallarda Çemberimde Gül Oya dizinde görülmüş ancak 2012 yılında Şubat dizisinde rol almış ve bundan sonra birkaç farklı dizi ve film projesinde rol almıştır. Ayrıca Şubat dizisinde rol arkadaşı olan Alican Yücesoy ile evlenmiş ancak beş kadar evli kaldıktan sonra 2014 yılında boşanmıştır.

 

2-     İstanbullu Gelin Alya mı?

Kırmızı Oda Alya kimdir

İstanbullu Gelin Alya mı sorusu son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri. İddialara göre Kırmızı Oda Alya karakterinin 2017 yılında Star ekranlarında yayınlanan İstanbullu Gelin’in kendisi. Alya karakterinin bazı özellikleri ve yaşamının kesitleri, İstanbullu Gelin ile benzerlikler taşıyor. Bir dönemin fenomen dizisinin sıkı takipçilerinin gözünden kaçmayan benzerlikler İstanbullu Gelin Alya mı sorusunun gündeme gelmesine sebep oldu.

 

Kırmızı Oda Alya kimdir

 

Henüz yapım şirketinden konuya ilişkin bir yorum gelmedi ancak İstanbullu Gelin dizisinin işlenmeyen kısımlarının bu dizide işlendiği düşünülüyor. Öte yandan herhangi bir yalanlama gelmesi de iddiaların doğru olabileceği yönünde. Geçtiğimiz bölümlerde izleyicinin karşısına bambaşka bir şekilde çıkan Alya, izleyenleri duygulandırmıştı.

 

 

 

Etiketler: kırmızı oda alya kırmızı oda alya kimdir melisa sözen


Yorum yaz