Kırmızı Oda Boncuk Kimdir? Gerçek Adı Ne? Nereli?

Kırmızı Oda Boncuk Kimdir? Gerçek Adı Ne? Nereli?

Yazar: Emre Dizi Haberleri

Kırmızı Oda dizisi bilindiği üzere an itibariyle Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden birisi konumunda. Diziye her geçen gün yeni karakterler eklenmeye devam ediyor. En son eklenen karakterlerden biri de Kırmızı Oda Boncuk karakteri. Burcu Biricik’in canlandırdığı Boncuk karakterinin yaşadığı acılar, hal ve hareketleri ile izleyiciye öyle bir aktarıldı ki tüm Türkiye olarak Kırmızı Oda Boncuk karakterini daha tanımadan sevdik. Peki Boncuk Kimdir? Gerçek adı ne? Nereli?

 

1-    Kırmızı Oda Boncuk Hikayesi

Bilindiği üzere son yayınlanan bölümde Kırmızı Oda dizisine bir de Boncuk karakteri eklendi. Boncuk, bir fabrika işçisi olan kocasıyla birlikte Hollanda’da yaşayan bir kadın. Buraya kadar her şey normal. Asıl ilgi çeken şey Boncuk karakteriyle birlikte yaşayan 3 ermiş dede. Boncuk, ilk olarak bu ermiş dedeleri marketten eve gelince görmüş. O günden beri de ermiş dedeler Boncuk’u ara sıra ziyaret eder olmuş. Son zamanlarda sıklaşan bu ziyaretlerin de bir sebebi var. Ermiş dedeler Boncuk’u bir başkasıyla evlendirmek istiyormuş…

 

2-    Burcu Biricik Kimdir?

Burcu Biricik, uzun yıllardır Türkiye’de oyunculuk yapmıştır ve asıl ününe Hayat Şarkısı dizisinde aldığı Hülya rolüyle kavuşmuştur. Burcu Biricik, Ege Üniversitesi’nde Arkeoloji bölümü öğrencisiyken bir yandan da Bornova şehir tiyatrolarında oyunculuk yapmış. Bu dönemde Yaşlı Hanımın Ziyareti, İkinin Biri gibi birçok tiyatro oyununda ve kısa filmde rol almıştır.

 

3-    Güzellik Kraliçeliği

Kırmızı Oda Boncuk

Burcu Biricik, 2006 yılında Antalya’da katıldığı güzellik yarışmasında “Akdeniz Güzeli” seçilmiştir. Bu yarışma onun kariyerinin adeta dönüm noktası olmuştur. Bu olayın ardından yıldızı bir miktar sönse de 2011 yılında “Artiz Mektebi” isimli bir yarışmaya katılmıştır. Bu yarışmanın jüri üyeleri Müjde Ar, Nurgül Yeşilçay ve Sinan Çetin gibi değerli isimlerden oluşmaktaydı. Burcu Biricik bu yarışma da tüm jürilerden tam puan alarak birinci olmayı başarmıştır.

 

4-    Dizi Oyunculuğu

Kırmızı Oda Boncuk

Burcu Biricik, yarışmada birincilik aldıktan sonra bir dönemin en çok ses getiren dizilerinden biri olan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde ufak roller alarak dizi oyunculuğu kariyerine başlamıştır. Daha sonra 2013 yılında Beni Böyle Sev dizisinde Alper Saldıran ile aldığı rolle çıkış yakalamıştır. Burcu Biricik’in asıl çıkışı Hayat Şarkısı dizisinde Birkan Sokullu ile paylaştığı başrol oyunculuğudur. Oyuncu, bu dizisiyle Türkiye’nin en değerli oyuncuları arasında kendine yer edinmeyi başarmıştır.

Etiketler: burcu biricik burcu biricik kırmızı oda kırmızı oda boncuk


Yorum yaz

TAKİP EDİN:
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL